Kuressaare ametikoolis juhendavad õpilasi peakokad

Kuressaare ametikoolis juhendavad õpilasi peakokad

MEELDIB SÜÜA TEHA: Kokaõpilane Ingrid Laas kinnitas, et talle meeldib nii süüa kui ka süüa teha. Foto: Tõnu Veldre

Sel nädalal alustati Kuressaare ametikooli kokanduse erialal uue suunaga. Nimelt juhendavad praktikanädalal õpilasi kooli koostööpartnerid, ettevõtete kokad või vahetusevanemad. Stardi tegi kohviku Mosaiik peakokk Risto Laanet.

“Mul on väga hea meel, et meil on nii toredad peakokad, kes on nõus meiega koostööd tegema,” ütles Kuressaare ametikooli toitlustuse õppesuuna juht Õile Aavik, lisades, et mida rohkem õpilased erinevatelt kokkadelt õpivad, seda enam kasulikke nippe nad saavad. Aaviku sõnul on tagasiside nii õpilastelt kui ka klientidelt hästi positiivne. “Kliendid on öelnud, et toidud on teise maitsega ja huvitavamad,” rääkis Õile Aavik, tähendades, et samuti on õpetajatel hea näha, mida ja kuidas teeb üks peakokk. Aaviku sõnul on edaspidi plaanis koostööd samas suunas arendada, kaasates ka teenindussfääri erinevaid selle ala spetsialiste, et ka nende n-ö käekirja näha.

Ka annab selline koostöö võimaluse nii tööandjatele kui õpilastele tulevaseks praktikaks. Nii ei pea näiteks peakokad muretsema, et neil suvehooaja alguses praktikante ei ole, ning õpilased saavad valida, kuhu nad tahavad praktikale minna. Ka eile õpilasi juhendanud Mosaiigi peakokk Risto Laanet kinnitas, et sügis on sobiv aeg praktikantidega kokkulepete tegemiseks. Laaneti sõnul on kokaks saamise puhul põhiline töötahe ja loomulikult ka anne. “Igas grupis on loomulikult ka neid, kes peaksid tõsiselt selle üle järele mõtlema, kas valitud eriala on neile ikka sobiv,” sõnas Laanet, kes õpetas noori esile tooma erinevaid maitseid toidus ja ka à la carte roogasid valmistama.

Peakokk tõdes, et tihtipeale ei juleta toite maitsestada, kuid noored on nädala aja jooksul juba tublisti arenenud. Teise kursuse kokaõpilane Ingrid Laas ütles, et talle väga meeldib. “Täitsa lahe on, kõigega saab hakkama,” sõnas Ingrid, lisades, et talle endale meeldib nii süüa kui ka süüa teha. “Arvan, et seda läheb elus vaja ka.”

Peale Risto Laaneti on noori õpetama tulemas KuKuu restorani vahetusevanem Juss Lindmäe, GO spaa peakokk Toomas Leedu ja Sinu Catering OÜ juht Toivo Poom.

Print Friendly, PDF & Email