Ralli turvalisust tagab ligi 250 turvameest (1)

11. ja 12. oktoobril toimuvale 46. Saaremaa rallile on oodata tuhandeid rallisõpru, kelle turvalisuse tagamiseks teeb võistlustel tööd ligi 250 G4S-i turvatöötajat.

Neljandat aastat Saaremaa ralli turvapartner G4S tuletab autospordisõpradele meelde, et alkoholitarbimine ja võistluste purjuspäi vaatamine on vastuolus ralli turvalisuse reeglitega.

Saaremaa ralli turvajuht Kristjan Saarik ütles, et suured kiirused, võimsad autod ja rahvahulgad on juba iseenesest ettevaatlikkusele kutsuv kooslus, alkoholitarbimine muudab selle veelgi ohtlikumaks. “Oleme liigjoobes rallifännide osas resoluutsed, sest raja ääres ei ole nad ohuks ainult endale, vaid ka teistele pealtvaatajatele,” lausus ta.

Varasemate aastate kogemus näitab, et turvameeskonna panevad enim proovile reede õhtul Kuressaares toimuv publikukatse ning laupäevased Vahva ja Undva katsed, kuhu suunatakse täiendavad turvajõud. Samuti paneb turvajuht rallisõpradele südamele, et peetaks kinni ralli korraldajate ja turvatöötajate juhistest.

“Keeluala märgistavate siltide ümbertõstmine, mida on rallil kahjuks korduvalt ette tulnud, võib halbade asjaolude kokkulangemisel kellelegi elu maksma minna. Ajutised liiklusmärgid, keelualad ja rajapiirded on rallil selleks, et tagada pealtvaatajate ohutus. Palume suhtuda ralli reeglitesse mõistvalt,” toonitas Kristjan Saarik.

Print Friendly, PDF & Email