Tulekul on Salme laeva rahvusvaheline konverents (3)

Sihtasutus Saaremaa Turism korraldab koostöös Saaremaa muuseumi ja muinsuskaitseameti Saaremaa osakonnaga oktoobri lõpus rahvusvahelise konverentsi “Salme – kas esimeste viikingite matusepaik?”. 

31. oktoobril kell 10 Kuressaare linnateatris algaval konverentsil esinevad Jüri Peets, Raili Altmäe, Jan Bill (Norra), Marge Konsa, Michael Neiss (Rootsi), Ilmar Tamm, Bruno Pao ja Salme vallavanem Kalmer Poopuu.
Välislektorite ettekanded tõlgitakse inglise keelest eesti keelde. Samal päeval avatakse Saaremaa muuseumis Salme laevade teemaline näitus.

2008. a septembris leiti Saaremaalt Salmelt Eestis ainulaadne ja Baltimaade seni vanim teadaolev muinaslaev. Kuju poolest sarnanes laev hilisemate viikingite sõjalaevadega: see oli kiire, kerge ja hästi juhitav. Salme muinaslaevade mõistatuste selgitamiseks-lahendamiseks on mitme eriala teadlased viis aastat pingsalt tööd teinud. Tänaseks on selgunud, et leitud laevkalmed on viinud Saaremaa rahvusvahelise arheoloogia huviorbiiti.
Tegemist on maailmamõõtu sensatsiooniga, sest viikingiajastu algus on nihkumas pea sajandi võrra ettepoole, kui seni arvatud.

“Korraldatav rahvusvaheline konverents aitab kaasa nii nende leidude edasisele süvendatud uurimisele mitmekülgses kontekstis kui ka leiukoha – Salme ja kogu Saaremaa – tutvustamisele turismisihtkohana lähtuvalt kogu maailmas suurt huvi ja uudishimu tekitavast viikingite temaatikast,” ütles ürituse korraldaja Angela Nairis.

Järgmisel päeval, 1. novembril, korraldatakse ühele bussitäiele soovijatele väljasõit Salme laevade leiukohta. Konverents ja väljasõit on osalejatele tasuta.

Print Friendly, PDF & Email