Ehitajad lubavad Nasva klubi valmis saada aprillis (9)

Ehitajad lubavad Nasva klubi valmis saada aprillis

NURGAKIVITSEREMOONIAL: Kaarma vallavanem ja alevikuvanem Andres Tinno (vasakul), ehitusjärelevalvet teostav Ainar Viires, EBC Ehituse juht Ago Arge, muusikaõpetaja ja taidlusringide juhendaja Malle Veske, Kaarma abivallavanem Urmas Sepp ja endine alevikuvanem Arvi Tasa. Foto: Irina Mägi

Teisipäeva õhtul pidulikul nurgakivi paneku tseremoonial lubas ehitusfirma Eventus Ehitus OÜ juhatuse esimees Ivar Kundla Nasva klubihoone valmis ehitada järgmise aasta märtsi lõpuks või aprilli alguseks.

Seejärel jätkatakse heakorratöödega. Uhiuus ehitis antakse tellijale üle 1. juuniks. Tulevases klubihoones on põrandapinda üle 500 ruutmeetri. Nasva jõe äärde Kuressaare–Sõrve maanteest vasakul (linna poolt tulles) kerkiva maja jõepoolne osa tuleb kahekorruseline ja teine pool ühekorruseline.

Kaarma vallavanem Andres Tinno, kes on ühtlasi ka Nasva alevikuvanem, asetas vundamendiavausse metallsilindri värskete ajalehtede, käibivate rahatähtede ja teiste vajalike paberitega, soovides ehitajaile jõudu ja pealehakkamist.

Ivar Kundla sõnul hakkavad töömehed kolme nädala pärast liimpuidust karkassi kokku monteerima. “Siia tuleb ilus maja. Liimpuidu kasutamine, kaar-jad vormid ja terrassid mõjuvad selles kaunis paigas väga hästi,” hindas Kundla hoone arhitektuuri.

Peatöövõtjana ütles Eventus Ehituse juht sedagi, et suurema töökoormusega on objektil tegelikult alltöövõtja AS EBC Ehitus.

“Talv on ehitamiseks hea aeg. Tööjõudu on meil piisavalt. Saame kindlasti tähtajaks valmis,” oli EBC Ehituse juht Ago Arge optimistlik.

Nasva vanast klubist tuule tiibadesse saanud naisansambel Sireenid laulis oma repertuaarist kaks ja pool laulu. “Ehitame majakese linna äärde, Nasva küla keskele, mõnusasti vuliseva jõe äärde…”, ja nagu noaga lõigatult jäi kolmas laul pooleli. “Laulu järg kõlab klubi avamispeol,” lubas pärast lühikest pausi ansambli juhendaja Malle Veske.

Nurgakivitseremooniat jälginud Nasva küla elanik, kodu- ja ajaloolane Kalle Kesküla, kes keskkooliõpilasena mängis koos Ivo Linna, Tõnu Kippaku ja Paavo Vahteriga populaarses ansamblis Müstikud, meenutas, et kunagine koolipoiste menubänd tegi oma esimese etteaste 1966. aasta oktoobris Nasva vana klubi laval. “Rääkisin Ivoga viimati lossihoovis augustikontserdi ajal ja ta lubas Nasva uue klubi avamisel meile laulma tulla,” teavitas Kesküla.

Nasva vana klubi hävis tulekahjus 2006. aasta jaanuaris. Kolmandik hoonest hävis põlengus täielikult, ülejäänud osa sai vee- ja suitsukahjustusi ning maja muutus kasutamiskõlbmatuks.

Uue klubihoone ehitamine läheb maksma 805 902 eurot. Nasval tegutsev laevaehitusfirma Baltic Workboats on kultuuriasutuse rajamist toetanud 200 000 euroga. Ülejäänud summa paneb välja Kaarma vallavalitsus.

Print Friendly, PDF & Email