Saaremaa ralli toob hotellid puupüsti täis

Kuressaare hotellides on toad eeloleval nädalalõpul toimuva Saaremaa ralliga seoses enamjaolt pikalt ette broneeritud. Vaid mõned üksikud vabad toad on siin-seal veel saadaval ja hotellide esindajate kinnitusel on ralliturism Saaremaal täiesti olemas.

Grand Rose’i spaa müügi- ja teenindusjuhi Mario Sau kinnitusel hakati ralli ajaks broneeringuid tegema mitu kuud tagasi. Seoses mõningate äraütlemistega on roosispaas rallinädalalõpuks veel üksikuid tube saada. Rallil osalejad ööbivad Sau sõnutsi nende majas pikalt, enamik 4–5 ööd, ralli külastajad aga 1–2 ööd. “Kindlasti võib väita, et Saaremaal on oktoobris ralliturism olemas,” tõdes Mario Sau.

Ka GO SPA-s olid hotelli juhi Piret Trei sõnul kõik toad varakult broneeritud. Külastajaid on nii Eestist, Lätist, Soomest kui ka Venemaalt ning nende seas on nii rallisõitjaid kui ka fänne. Niisamuti on Toomas Leisi kinnitusel aegsasti broneeritud Kuressaare kuursaali teisel korrusel asuvad toad.

Ka AS-i Kuressaare Sanatoorium müügi- ja turundusjuhil Villi Pihlil polnud kuigivõrd teistsugust juttu rääkida. Meri ja Rüütli hotell on tema sõnul broneeritud juba ammu. Vaid Saaremaa Valsis on paar vaba tuba. “Meie majades peatub rohkem fänne. On ka võistlejaid, aga neid on vähem,” nentis Villi Pihl. “Ralliturism on täiesti olemas, see on aastaid olnud ja ma loodan, et jääb veel pikkadeks aastateks.”

Arensburgi hotellis, kus sarnaselt teiste hotellidega on toad välja müüdud, broneeriti esimesed toad juba eelmisel aastal ralli lõppedes ning viimased kohad müüdi eelmisel nädalal. Seda nii Arensburgi hotellis kui ka Arensburgi külalistemajas, mis asub Meedla koja juures.

“Kindlasti ootame põnevusega, kuidas võetakse klientide poolt vastu Arensburgi külalistemaja,” ütles hotelli müügijuht Piret Puusepp. Tema sõnutsi on nende külastajate seas nii rallifänne kui ka võistlejaid.

Puusepa sõnul võib Saaremaa rallit kindlasti pidada sügiseseks turismimagnetiks, kuid oktoober on Saaremaal üldse spordiürituste poolest tubli kuu: toimuvad Saaremaa kolme päeva jooks, Karujärve rattamaraton ja golfivõistlused. “Iga üritus toob ka meile ööbijaid. Teeme koostööd korraldajatega ja nii ongi õige,” tõdes ta.

Print Friendly, PDF & Email