Muhu pastoraadihoone katuse remondiks on annetatud 400 eurot

EELK Muhu Katariina koguduse pastoraadi katuse remondi toetuseks oli esmapäeva hommikuks annetajatelt laekunud umbes 400 eurot.

“400 eurot on laekunud sisuliselt nädala ajaga, aga eks see ole esimene eufooria ja ega see nii libedalt edasi pruugi minna,” ütles pastoraadihoone renoveerimise eestvedaja Inna Ligi.

“Las annetajate nimed jäävad praegu saladuseks, eks me toome ise need kunagi välja.”

EELK Muhu Katariina kogudus pakub kirikumõisa 1832. aastal ehitatud peahoone katuse remondiks annetajatele võimalust osta nimelisi kive. Kokku läheb müüki 7200 kolmeeurost katusekivi, mille eest loodetakse saada 21 600 eurot.

Muhu vallavanema Raido Liitmäe sõnul ta ise veel annetanud ei ole, kuid suhtub üleskutsesse positiivselt ja kavatseb kindlasti nimelise katusekivi osta. Ka on annetuskampaania leidnud soosivat suhtumist vallavanema tutvusringkonnas. “Ma tean isegi inimesi, kes on helistanud väljamaalt mõnele muhulasele ja palunud tema eest makse ära teha,” rääkis Liitmäe.

Hobuturismi talunik ja maa-hooldaja Martin Kivisoo ütles, et tema peab pastoraadi renoveerimist sedavõrd vajalikuks küll, et selle jaoks annetada. “Kõige tähtsam on see, et praegu leidub entusiaste, ja kui on entusiasmi, siis tehakse asi ära.”

Ettevõtja Mihkel Ling lubas kindlasti annetada rohkem kui ühe katusekivi jao. Ling meenutas, kuidas ta millalgi talvel hoone taastamise eestvedaja Inna Ligiga katuseremondi rahastamist arutas. “Mo meelest on see nii vägev asi, et ta siukse asja nagu välja mõtles,” sõnas Ling.

Ühe kivi lubas tõenäoliselt osta Muhu muuseumi juhataja kt Meelis Mereäär. Tema sõnul on muuseum pastoraadihoone kordategemisega üsna aktiivselt seotud ning edaspidi loodab Muhu muuseum saada pastoraadihoones ka väikse ruumi infopunkti avamiseks.

Äsja välismaalt saabunud Muhu Lõunaranna sadama omanik Olaf Orgse polnud aga annetamiskampaaniast veel midagi kuulnud. “Ma olen selle ettevõtmisega tuhandekäeliselt nõus, aga minuni ei ole info jõudnud,” ütles Orgse. “Saabusin just kaugelt maalt, tulen varsti kohe Muhusse ja küsin järele.”

Pastoraadi katuse uuendamine tervikuna maksab hinnanguliselt ligi 70 000 eurot. Abi loodetakse saada ka vallalt, PRIA-st ja EAS-ilt.

Print Friendly, PDF & Email