Linnuvaatlejad nägid Sõrves öösorri ja piiritajat

Nimekate linnuvaatlejate kontole läks nädalavahetusel Sõrves kirja pea kaheksa tuhat tiivulist. 

“Eesti kõige kõvemad linnuvaatlejad olid sel korral Saaremaal Sõrve poolsaarel – selle vinge seltskonna käes on kõik linnuvaatlemise rekordid,” ütles nädalavahetusel toimunud rahvusvaheliste linnuvaatluspäevade kohta Eesti ornitoloogiaühingu (EOÜ) teavituse ja hariduse projektijuht Riho Kinks.

“Sellesse seltskonda kuulunud Jan Nordblad on näinud Eestis kõige rohkem linnuliike, Uku Paal on eestlaste seas ja Mariliis Märtson naiste seas esikohal.”

Nimetatud grupp vaatles nädalavahetusel 7814 lindu kokku 111 liigist.

“Nemad nägid ka selliseid linde, kes peaksid meilt tänavu juba ammu lahkunud olema ja kes on oktoobris siin tõelised haruldused,” lausus Kinks.

Nii jäid linnuhuvilistele silma öösorr ja piiritaja. Kõige arvukamalt täheldasid vaatlejad mustvaeraid – üle kahe tuhande. Palju nähti ka siisikesi ning rohe- ja metsvinte.

“Päeva parimateks vaatlusteks on üks linnujaama ajaloo hilisemaid piiritajaid, väike-kirjurähn, sooräts (pikemat aega juba siin paigal), mänsak Loodes, kodukakk, roo-loorkull, mudanepp, rabapistrik, merisk Loodes, hänilane Mõntus, metskiur, kivitäks ja 8 mustpea-põõsalindu,” kirjutab Uku Paal Sõrve linnujaama päevikus. “Huvitav nähtus oli ka 2000+ mustvaerakogum Loodes. Pole varem seal sellist seltskonda näinud.”

“Nii Sõrve sääre kui ka kogu Eesti kohta võib öelda, et lindude massrännet ei toimunud,” märkis Riho Kinks. “Seetõttu on ka vaadeldud lindude koguarv tagasihoidlik.”

Print Friendly, PDF & Email