Rattamaratoni võitis Tanel Kangert

Rattamaratoni võitis Tanel Kangert

NAUDIB: Rattamaratoni võitnud Tanel Kangerti sõnul passib taoline võistlus hooaja lõppu hästi. Foto: Sander Ilvest

Eesti üks tugevamaid maan-teerattureid Astana Pro Teamis pedaaliv Tanel Kangert Karujärve rattamaratonil konkurentidele sõnaõigust ei andnud ja lõpetas 48 km pikkuse põhidistantsi seisusekohaselt esimesena.

“Ei tulnud võitma, aga tulin Eestimaa kihvtimatel radadel mõnusat laupäeva nautima,” tunnistas korraldajatelt osalemiseks spetsiaalse kutse saanud Tanel Kangert. “Aga esimesel kiirendusel tuli hasart sisse ja kui juba veri käib, siis matkama ei saa jääda.”

Kangerti sõnul ei olnud tal võidusõidu eel mingit plaani. Ta tahtis nii palju pingutada, et pudel tühjaks ei saaks ja midagi sööma ei peaks, ning seda ei juhtunud. “Panin sellega, mis endal sees oli,” lausus rattaäss.

Tanel Kangert sõitis koos Markku Ainsalu (Nissan Thule ProTeam) ja Mart Ojaveega (Champion System Pro Team) konkurentidel eest juba esimesel kilomeetril. “Vaatasime, et olukord on soodne ja sellise väikese grupiga on mõnus sõita. Ei teki ohtu, et keegi kukub nina ees või eksib,” selgitas Kangert.

Paraku oli Mart Ojavee tulnud võistlema vale rattaga ja metsaalusel pehmel rajal jäi ta kahest konkurendist maha. Nii jäid kahekesi ette Kangert ja Ainsalu.

Astana rattur võttis otsustava rünnaku ette viimasel kilomeetril. “Vaatasin, et Markku tuleb kaasa, sest minu huvi oli temaga finišit teha, see oleks olnud kihvt, aga ta ei järgnenud mulle,” märkis võistlusmaa 1.39,02-ga läbinud Tanel Kangert, kes edestas Markku Ainsalut 19 sekundiga.

Kahele kiiremale järgnes kolmik, kus lisaks Mart Ojaveele sõitsid veel Reimo Nook (SJK Viiking) ja Toomas Erikson (Fixus Sport). Finišispurdis ületas lõpujoone kolmandana Nook, kes kaotas Tanel Kangertile 6.55. Neljanda koha saanud Toomas Erikson kaotas saarlasele 4 ja Mart Ojavee 9 sekundiga.

Reimo Nook ütles, et Ojavee oleks temast finišis kindlasti teravam olnud. “Mart on minu üks suurematest sõpradest ja ta ütles, et tal ei ole vahet. Alati ei saavuta rattaspordis kõige kõrgemaid kohti kõige tugevam,” märkis Nook. “Mart oli vale rattaga ja jäi liidritest maha, kui ta oleks korraliku bike’iga sõitnud, siis oleks esikolmik teada olnud. Teised me jätsime endast 10–15 kilomeetriga maha. Rada on väga raske, aga olen bike’is elu vormis ja mulle see täna sobis.”

20 km pikkusel sõidumaal oli kiireim Karmo Kutsar Hiiumaalt ajaga 37.35. Ta edestas Indra Kutsarit 5.30 ja Karol Aron Arget 5.34-ga. Aja sai kirja 22 ratturit. Sama matkadistantsi sõitis läbi 49 inimest.

Tanel Kangert rajast: “Siin ei ole vajagi midagi leiutada, las ta olla, nagu on. Hooaja lõpus ei tule keegi siia muda sisse surema ja läbi mülgaste jalutama. See rada peabki olema läbitav keskmisele harrastajale või inimesele, kes võtab hommikul lihtsalt ratta ja tuleb siia sõitma.”

Print Friendly, PDF & Email