Eesti meistritiitel IPO-FH jäljes tuli Saaremaale (2)

5.-6. oktoobril selgitati Jõgevamaal välja Eesti meistrid IPO-FH jäljes. Kohtunikuks oli Pentti Rapila Soomest. 

IPO- FH jälg on rahvusvaheline jäljekoerte katse, kus kahel päeval tuleb koeral ajada kaks jälge, mis on tehtud koera jaoks võõra isiku poolt, mõlemad 1800 sammu pikad, seal on 8 sirget, 7 nurka ja jälje peal on 7 võõrale isikule kuuluvat eset. Jäljed on vähemalt 180 minutit vanad ja sirge jälje lõigul läheb jäljest üle ka värskem ristuv jälg. Aega jälje läbimiseks on 45 mintit.  Kokku asus Eesti meistritiitlit püüdma 6 võistluspaari.

Esimese päeva jälg oli rohumaal ja teine mullapõllul. Esimesel päeval õnnestus koerteklubi Aktiivi koerasportlaste paaril Aarne Välil ja saksa lambakoer Aussenhaus Isabelil saada 93 punkti sajast, teisel päeval aga Isabeli jaks rauges ja tulemuseks 56 punkti. Isabel on olnud  IPO-FH meister 2009.aastal. Ta oli ka võistluste vanim koer- 9-aastane.

Aarne ja tema teine koer belgia lambakoer Tulikuuma Sähkövirta tegid aga ajalugu, saades esimesel päeval 96 punkti ja teisel päeval 97 punkti, kokku 193 punkti, hinne Võrratu. Need on Eestis siiani kõrgeimad punktid, mida sellel alal saada kellelgi on õnnestunud. Kokku õnnestus 6 võistluspaarist tulemus kirja saada vaid kolmel.

Koerteklubi Aktiiv

Print Friendly, PDF & Email