Loodus on meie kõigi oma ja me peame seda hoidma

Loodus on meie kõigi oma ja me peame seda hoidma

IKKA LOODUSES: Vätta poolsaare ilu saab Elvi Viira nautida nii oma maakodus kui ka mujal kaunites paikades ringi liikudes. Foto: Sander Ilvest

“Meil peab olema tolerantsust elava ja kõrvalolija suhtes, me ei tohi kasutada oma ametikohta loodusele kurja tegemiseks,” rõhutab aastakümneid looduskaitseametnikuna töötanud Elvi Viira. 

Tartu ülikooli bioloogina lõpetanud tartlasest Elvi Viirast on ammugi saarlane saanud. Oma töödest ja tegemistest rääkides puistab ta jutu sekka tihti suurmeeste mõtteteri. Toonitades keskkonnahariduse tähtsust toob ta esile lihtsa tõe, korrates saksa filosoofi, filantroobi, teoloogi ja misjonäri Albert Schweitzeri öeldut: inimene peab nägema elu enda kõrval.

Vätta poolsaarel Suure-Rootsi külas oma maakodus looduse keskel tegutsedes järgib praegune Saaremaa Kodukandi juht ja Eesti looduskaitse seltsi maakonna osakonna esimees kuulsa sakslase, Nobeli preemia laureaadi väljaöeldut vist küll igal sammul. Ja mitte üksnes seal rannaäärsetel aladel karmides meretuultes askeldades, vaid kõikjal, igal tööpostil, on Elvi elus edasi jõudmiseks leidnud tuge tarkade inimeste tsitaatidest. Jäära tähtkujus sündinuna on ta näidanud igas ametis, olgu siis Saaremaa muuseumi vanemteadurina, ekskursioonibüroo juhatajana, keskkonnakomisjoni sekretärina, maavalitsuse nõunikuna või teisteski rollides, oma kompetentsust, teadmisi ja kogemusi.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email