Saaremaa lemmikloomade turvakodu palub inimestelt abi (2)

Saaremaa lemmikloomade turvakodu palub inimestelt abi

ABIPALVE: Kassid vajavad iga päev kvaliteetset sööki ja liivakastitäidet. Kõige rohkem läheb raha aga loomade ravikuludeks. Foto: Sander Ilvest

Saaremaa lemmikloomade turvakodul on sel sügisel kodutute kasside tõttu tööd ülepea ja ka rahaga suhteliselt kitsas.

Turvakodu ühe eestvedaja Elina Roosi sõnutsi lootsid nad, et sügiseks saab kevadiste-suviste kassipoegadega ühele poole ja elu läheb rahulikumaks. Läks aga hoopis vastupidi. Tuli n-ö kassipoegade teine laine ning üle maakonna laekub abipalveid, et nad loomakesed oma hoole alla võtaksid.

Paraku pole turvakodul selleks vajalikke hoiukodusid ega piisavat rahalist ressurssi. Kassid vajavad iga päev kvaliteetset sööki ja liivakastitäidet. Kõige rohkem läheb raha aga loomade ravikuludeks.

“Ja me ei räägi siin lootusetult haigetest loomadest, keda üritame vägisi elus hoida ja turgutada, vaid elementaarsetest asjadest, nagu ussirohi, silmarohud, mõnel juhul antibiootikumid või põletikuvastased rohud,” loetles Roos, lisades, et siia hulka liigituvad ka vaktsineerimised ja steriliseerimised/kastreerimised.

See kõik on väga kulukas. Seda enam, et hädalisi tuleb juurde märksa kiiremini, kui neid uutesse kodudesse läheb. Lisaks on alanud kütteperiood, mis omakorda toob lisakulu, sest kassidel ei saa lasta külmetada.

Et turvakodu saaks abivajavaid loomi ka edaspidi aidata, palutakse headelt inimestelt toetust.

“Nüüd, kus kõle sügis käes ja külm talv ukse ees, on üha raskem öelda: ei, me ei saa neid tänaval või kuuris elavaid pisikesi karvakerasid aidata ja külma käest ära tuua, meil ei ole võimalusi,” rääkis Elina Roos.

Liiatigi kui jätta need koduta kassid sinna, kus nad on, ootama turvakodu majandusliku seisu paranemist, on neid mõne aja pärast palju rohkem. Siis seisab lemmikloomade turvakodu silmitsi juba veel suuremate probleemide ja väljaminekutega.

“Nii et kõik, kes soovivad, et kiisud ja kutsud saaksid tänavalt või kusagilt külmast kuurist sooja tuppa, et neil oleks kõht täis ja tervis korras ning võimalus leida endale kodu, aidake meil aidata!” ütles Roos.

Turvakodu vabatahtlike kinnitusel on iga väiksemgi annetus abiks ning omapoolse panuse saab anda MTÜ Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu pangakontole SEB pangas 10220047924016.

Print Friendly, PDF & Email