Hoolekandevaidlus jõuab kohtusse (13)

SA Kuressaare Hoolekanne nõukogu enamus ei ole valmis kohtuvaidluse vältimiseks tühistama Tiia Tammsalu ennistamist asutuse juhiks ja kohta Piret Sarjasele loovutama, küll aga istutakse pärast valimisi ühise laua taha läbirääkimisteks. 

Nõukogu pidi esmalt Sarjase advokaadi Kristiina Lee kirja arutama juba septembri keskel, kuid nõukogu mitme liikme soovil on arutamist juba mitu korda edasi lükatud.

Saarte Häälele on väidetud, et venitamise põhjus tuleneb valimiste eelsest ajast – keerulise vaidlusega on seotud kõik Kuressaares tegutsevad poliitilised jõud ja kõigil on oma põhjused otsusega praegu mitte üleliia kiirustada.

Meenutagem, et Kuressaare võimuliidu tülli ajanud vastuseis sai alguse Reformierakonna liikme Anton Terase protestist pärast erakonnakaaslase Tiia Tammsalu allajäämist ja Piret Sarjase valimist päevakeskuse uueks juhiks.
Oravaparteilaste salajaste niiditõmbamiste tulemusena vahetati nõukogus välja Sarjast toetanud Elo Naaber. Tema asemel sai ametisse Keskerakonna liige Astrid Sepp. Seejärel tühistatigi Sarjase valimine ja pikendati Tammsalu ametiaega.

Nõukogu esimees Argo Kirss tunnistas eile pärast nõukogu koosolekut, et asi on tõepoolest asjatult veninud, kuid advokaat Kristiina Lee oli andnud oma kirjas mõista, et Piret Sarjasel on kohtusse pöördumiseks aega 12. novembrini. Eile lepiti kokku, et nõukogu kohtub advokaadiga nädal pärast valimisi, 28. oktoobril.

Kui Kristiina Lee hinnangul tegutses nõukogu Piret Sarjase hoolekandeasutuste etteotsa valimist tühistades ja Tammsalu ametiaega pikendades ebaseaduslikult, siis nõukogu nõustanud Saaremaa vandeadvokaadi Kersti Põllu hinnangul on mõlemal vaidluspoolel kohtuvaidluseks piisavalt argumente.

Argo Kirss lisas, et Põllu juriidiline hinnang pole avalikkusele mõeldud, seepärast seda ajalehele ei antud.

Print Friendly, PDF & Email