Urmas Lehtsalu tähistab oma esimest juubelit (2)

Täna on 50. juubelisünnipäev Urmas Lehtsalul, maakonna ühe suurema põllumajandusettevõtte Mereranna PÜ esimehel. Paarikümne aasta eest Saaremaale tulnud mandrimees on saanud siin tuntuks väga mitmekülgse inimesena.

Lisaks ühistu juhtimisele ja loomaarstiametile on Urmas Lehtsalu Kaarma vallavolikogu esimees, annab Kuressaare ametikoolis ja täiskasvanute gümnaasiumis perekonna- ja ühiskonnaõpetuse tunde, juhib kohalikus Kadi raadios hommikuprogrammi, lööb kaasa Saaremaa rahvateatri ja Kuressaare linnateatri lavastustes ja kui vaja, on pulmaisagi.

Lehtsalu ise on põhjendanud oma paljusid ameteid sellega, et kõik see hoiab teda traksis.

“Eks aeg näita,” vastas juubilar küsimusele, kas ta kavatseb järgmise poolesaja aasta jooksul oma elus midagi ka muuta, ja lisas kohe, et lähiajal ta seda igatahes ei kavatse. Kõik need tööd ja toimetamised sunnivad teda oma sõnul end täiendama ja juurde õppima. “Ei lase jääda puhkama ega niisama olesklema,” lausus Lehtsalu, kel näiteks pulmavanema ajagraafik on juba järgmiseks suveks paigas.

Hunt Kriimsilma üheksa ameti kõrval on Urmas Lehtsalu suutnud siiski Mereranna ühistut nii hästi juhtida, et 2011. aastal esitas Eesti maakarja kasvatajate selts ta Maalehe ja põllumajandus-kaubanduskoja korraldatud konkursil aasta põllumehe kandidaadiks. Eeskätt seetõttu, et Mereranna ühistu kasvatab Eestis üsna haruldaseks muutunud eesti maakarja veiseid ning Urmas Lehtsalu on seisnud hea selle eest, et see kohalik veisetõug on kõigi raskuste kiuste säilinud ja edasi arenenud.

Print Friendly, PDF & Email