Nohikud jõudsid Orissaarde

Noorte tehnikahuviliste projekt “Geeks on Wheels” ehk “Nohikud ratastel” tutvustas eile Orissaare gümnaasiumi 6.–12. klassidele moodsaid lahendusi ja nutiseadmeid. Õpilased said kolme gruppi jagatuna vaheldumisi osaleda riist- ja tarkvaralaboris, panna osavuse proovile Xboxi mängukonsoolil ning katsetada nutitelefone ja arvuteid.

“Me oleme tavalised noored inimesed, enamjaolt tudengid, kes käivad ringi ja annavad oma kogemusi edasi,” tutvustas projekti peakorraldaja Ulf Anso “veerevaid nohikuid”, kelle eesmärk on tutvustada tipptehnoloogiat ja erinevaid rakenduslahendusi just väiksemate asulate noortele ja pedagoogidele. “Tahame, et tekiks suurem huvi IT-maailma vastu, ja tahame seda huvi kasta.”

Anso sõnul on noored mitmesuguste seadmetega vägagi kursis, osates ja tahtes küsida. Kõik küsimused on nohikutelt senimaani ka vastuse saanud. “Õpetajad võiksid aga julgemalt kaasa lüüa, enamasti on see nii, et nad kardavad uut seadet katsuda ja ära lõhkuda,” ütles ta.

Osalejatele tutvustati muu hulgas arvuti puhastamise võtteid, näidati veeklaasi uputatud telefoni töövõimet ja testiti nutiseadme kasutusosavust ning esitati auhinnalisi küsimusi laborites kuuldu kohta. Päeva lõpetas Xboxi võistlus, milles parima tulemuse saavutas üheksandik Artur Müür.

OG-s on praegu kasutusel kaks puutetundlikku klassitahvlit, millele on peagi lisa oodata, kuid kooli võrguadministraatori Raivo Reinarti sõnul on õppetöös kasutatavate moodsate vahendite soetamine raskendatud nende kõrge hinna tõttu. Ka eeldab uus töövahend pedagoogilt põhjalikku eneseharimist.

Ettevõtmise täitsa põnevaks tunnistanud õppealajuhataja Hilde Kurg lausus muiates, et küsis laboris osaledes imeküsimusi ja tundis end laste kõrval dinosaurusena. “Aga kui igast projektist mingigi iva külge jääb, on asjast kasu olnud.”

Eelmisel aastal alguse saanud projekt jõuab tänavugi kuute väikekooli, mis korraldajad on ise välja valinud. Küll on aga positiivne tagasiside ja huvi tõus toonud tublidele noortele kutseid juba teistestki koolidest ning läbirääkimisi on projekti edasiviimiseks peetud ka lõunanaabritega.

Print Friendly, PDF & Email