Väikelaevaehitajad said ajutist abijõudu Inglismaalt

Väikelaevaehitajad said ajutist abijõudu Inglismaalt

TÖÖD JAGUS: Edoardo Del Bino lõi Saare Paadis kaasa väikelaeva ehitamisel. Töö juures juhendas teda Marko Koert. Foto: Sander Ilvest

Luksusjahis ja Saare Paadis käis õppepraktikal kaks noort laevaehitajat Southamptoni ülikoolist. Mõlemad kinnitavad kui ühest suust, et Saaremaa on laevaehitajana töötamiseks ideaalne paik.

Inglismaal tudeerivad Edoardo Del Bino ja David Jordan olid Saaremaa väikelaevaehitajate juures praktikal viimased kolm kuud. Esimene neist vihtus rõõmuga tööd teha Saare Paadis ja teine Luksusjahis. Läinud nädalal said nende ettenähtud tööd ja tegemised siin tehtud ja vajalikud lisaoskused omandatud ning seega võisid saarlaste haritud noormehed Inglismaale naasta.

Saaremaa meelitas

David Jordani sõnul uurisid nad kevadel võimaluste kohta Saaremaale tulla ja said teada, et tulek on täiesti võimalik. Ka läinud aastal olla üks noormees Southamptoni ülikoolist Saaremaal väikelaevaehitajate juures praktikal olnud. Lingiks Saaremaa ja noorte laevaehitajate vahel sai Mari Valgma, aastaid tagasi Tallinna tehnikaülikooli (TTÜ) lõpetanud ja samuti Inglismaal õppinud neiu, kes töötab nüüd Kuressaare kolledži väikelaevaehituse kompetentsikeskuses materjalilabori eksperdina. “Saaremaal on väga pikk laevaehituse ajalugu ja see meid siia meelitas,” tunnistas Jordan.

Edoardo Del Bino sõnutsi jagus neile siin hulgaliselt praktilist tööd. Nokitseti laevukeste ehituse juures ja abistati ka projektide tegemisel. Nii Del Bino kui ka Jordan kinnitasid, et Saaremaa on suurepärane koht, kus laevaehitajana töötada. “See koht on väga suure potentsiaaliga,” nentis Del Bino. Naljatamisi tõdesid noormehed, et täiskohaga tööd neile siin veel ei pakutud, muidu mine tea – äkki isegi oleks võinud siia jääda.

TTÜ Kuressaare kolledži väikelaevaehituse kompetentsikeskuse juhataja kt Jaanis Prii sõnul olid Inglismaa noored laevaehitajad Saaremaal tänu TTÜ ja Southamptoni ülikooli koostööle. Tänavu oli lisaks Edoardo Del Binole ja David Jordanile Eestis tegelikult veel üks noor laevaehitaja Inglismaalt – George Tuckey –, ent temale leidus praktikakoht siiski mitte saarel, vaid Pärnu külje all Polar Shipyard’is. “Nagu välja on tulnud, pole Inglismaal praktikakohtade leidmine kuigi lihtne. Eriti väikelaevaehituses,” tähendas Prii.

Kui mullu pakkus praktika tegemise võimaluse välja Saare Paat, siis tänavu lisandus, nagu juba mainitud, Luksusjaht. Kolledži roll oli Jaanis Prii sõnul korraldada inglise noorte laevaehitajate saarele saabumine ja nende siinviibimine. Kuna praktikaaeg sattus alguses osaliselt perioodi, mil laevaehitajatel oli puhkus, tegid noormehed keset suve ka kolledžis veidi tööd. Aitasid teha paari projekti ning üles joonestati nagu kord ja kohus üks paat.

Tööga jäädi rahule

Jaanis Prii avaldas lootust, et koostöö jätkub. Pealegi on Sout-hamptoni ülikool välja pakkunud võimaluse, et siinsed laevaehituse eriala tudengid võiksid praktikat teha Inglismaal.

Siinsetel laevaehitajatel pole Del Bino ja Jordani töö kohta ühtegi halba sõna öelda olnud. “Nad on rahule jäänud ja neile igati võimetekohase töö leidnud.”

Print Friendly, PDF & Email