ASSA Lukud / Kuressaare BC Hundid alustas võiduga (1)

Eesti meeste korvpallimeistrivõistluste esiliiga esimesel kohtumisel võitis ASSA Lukud / Kuressaare BC Hundid võõrsil Räpina Kotkad 71 : 69.

Seitse sekundit enne mängu lõppu olid saarlased ühe punktiga taga, kui Rene Kiilile tehti viga. Ta tabas esimese viske ja viigistas seisu 69 : 69-le. Ja kuigi teine vise läks mööda, saadi otsaaut. Täpse söödu korvi alla saanud Raigo Sooär viskas sisse ja järele jäänud 0,7 sekundi jooksul ei suutnud väljakuperemehed enam vastata.

Treener Marko Ool ütles, et meeskond sai emotsionaal-selt tähtsa võidu, sest eelmisel aastal jäädi samas ühe punktiga alla. “Poisid olid tublid ja olen nendega rahul,” märkis ta.

BC Hundid kaotas esimese poolaja 35 : 40. Hädas oldi vastaste tsentriga, kes oli vaheajaks visanud 20 punkti. Teisel poolajal hakkasid saar-lased varieerima kaitse formatsioonidega ja see tõi edu. Samas tabati vaid kolm kolmest ja liialt palju eksiti vabavisetel.

“Kolmesed on muidugi peavalu,” tõdes Ool. “Aga õnneks mängisid nad ka kaitses nii, et saime palju korvi alla murda. Kui me oleksime pidanud rohkem kolmestele panustama, oleksime hätta jäänud.”

Rene Kiil tõi 18 ja Egert Väinaste 17 punkti.

Print Friendly, PDF & Email