Disainer beebi ja vana Nokiaga

Disainer beebi ja vana Nokiaga

LOOVUS: Kristjan Jansen püüab Facebooki-põlvkonda tuua tagasi käeliste oskuste juurde. Foto: Raul Vinni

Kristjan Janseniga on raske sammu pidada. Ta räägib elavalt ja tulistab ühe ootamatu mõtte teise järel. Vabakutselise interaktsioonidisainerina ja Kuressaare ametikooli õpetajana töötaval Kristjanil on lennukad ideed ja oma väga kindlad arusaamad.

Interaktsioonidisainer on Kristjani sõnul selline inimene, kes loob kasutajaliideseid. Ta peab leidma kooskõla selle vahel, kuidas asjad meie ümber välja näevad, mis võimalusi sisaldavad ja kui lihtne neid kasutada on. See töö eeldab teadmisi nii disainist, programmeerimisest kui ka psühholoogiast. “Ülim eesmärk peaks olema, et mistahes vidin on nagu kätte valatud ja nii lihtne, et räägib inimesega ise,” võtab Kristjan teema kokku.

Disainilinn Kuressaare

Kristjan ei ole saarlane. Hoopis Tartust tulnud. Õppinud Tartu kunstikoolis ja Tartu ülikoolis, tudeerinud ka Brasiilias.

Disaini juurde jõudis ta ajalehtede kaudu. Hakkas küljendajaametist pihta ja lõpetas Õhtulehe peakunstnikuna. Sealt läks ta tööle Skype’i, kus tema ametinimetus oli kasutajamugavuse spetsialist. Ise kirjeldab ta oma tööd nii, et kontori ühes otsas istusid programmeerijad ja teises disainerid ning tema ülesanne oli nende töö kokku viia ja inimesele tänavalt arusaadavaks teha. “Algul olin ma oma ametis üksi, kuid mõne aasta pärast oli meid juba 25 ja kõik töötasid Londonis, ainult mina jäin Tallinna,” meenutab ta. Päris nii ikka tööd teha ei saanud ning ta otsustas aja maha võtta, hakata vabakutseliseks ja kolida Kuressaarde

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email