Securitas on tänavu avastanud vargusi mullusest rohkem (2)

Turvafirma Securitas andmeil on avastatud pisivarguste hulk Kuressaares mullusega võrreldes kasvanud.

“Võrreldes kogu eelmist aastat käesoleva aastaga on Securitase Kuressaare osakonna poolt avastatud varguste arv kasvanud,” tõdes Securitas Eesti AS-i kvaliteedi- ja riskijuht Ahti Kuusk. “Kui eelmise aasta jooksul registreeriti kokku ligi kakskümmend pisivargust, on neid käesoleva aasta üheksa kuuga turvatöötajate ja klientide kaasabil avastatud juba umbes nelikümmend.” Ta lisas, et enamjaolt on tegemist olnud alkohoolsete jookide vargustega.

Kuuse sõnul on varguste avastamisel olulist rolli mänginud turvatöötajate aktiivne koolitamine ja Securitase klientide innukus oma vara kaitsmisel.

“Samuti mõjutab varguste statistikat väikeses kohas kindlasti ka see, kui ringi satuvad liikuma konkreetsed seltskonnad, kes sooritavad vargusi pood poe järel,” märkis Kuusk.

Securitase Tallinna osakond on tänavu registreerinud ca 180 vargusjuhtumit. “Muidugi ei saa siin kohe paralleele tõmmata, sest arvestada tuleb ka kaupluste arvu, turvatöötajate ja klientide teadlikkuse ning muude teguritega,” lausus Kuusk. “Loomulikult oleks nii meie kui ka klientide jaoks parim variant see, kui vargusi üldse ei toimuks – on ju kauplusele iga kauba vargus otsene kahju.”

Positiivseks nimetas Kuusk aga seda, et Securitase andmeil ei ole Kuressaares kasvanud sissemurdmiste ja vandaalitsemiste arv.

“Et Kuressaare suudaks säilitada turvalise linna mainet, tuleks igal kodanikul pöörata tähelepanu tema ümber toimuvale ja midagi kahtlast märgates sellest võimuorganeid teavitada,” rõhutas Kuusk.

Politsei- ja piirivalveameti kommunikatsioonibüroo pressiesindaja Hedy Tammelehe andmeil näitab politsei statistika, et 1. septembri seisuga on varguste arv Kuressaare kauplustest jäänud mullu sama perioodiga võrreldes samale tasemele – läinud aastal registreeriti neid 71 ja tänavu 67.

Print Friendly, PDF & Email