Sügise sünnipäevaks nunnunäitused Salmel ja Orissaares (1)

Sügise sünnipäevaks nunnunäitused Salmel ja Orissaares

NUNNUNÄITUS: Salme põhikooli huvijuht ja algklassiõpetaja Mariliis Lazarev näitab lahedat sügise kõrvitsat. Foto: Sander Ilvest

Esmaspäeval seati Salme põhikoolis üles vahva nunnunäitus. Eriliseks teeb näituse see, et tegemist ei ole ainult vigurjuur- ja köögiviljadega, vaid keskendutud on nendest huvitavate kujukeste meisterdamisele ja kujundamisele.

Nii näiteks saab näha kurgikrokodilli, viikingilaeva, kõrvitsast tehtud hiirekodu, limusiini Claudia, kaheksajalga, siiliperet jpm.

Salme põhikooli algklassiõpetaja ja äsja samas huvijuhina alustanud Mariliis Lazarev ütles, et eesmärk oligi suunata lapsi rohkem oma loovust ja fantaasiat kasutama. “Kõige toredam ongi see, et kui lapsed tulevad pärast nädalavahetust kodust ja on näha, et meisterdamises on kogu pere osalenud,” märkis huvijuht, lisades, et tema meelest on noored vägagi loovad.

Näituseeksponaate võis juur- ja köögiviljadest meisterdada kas üksi või ka kogu klassiga. Nii näiteks esindab 9.a klassi uhke kaheksajalg. Meisterdustest valitakse välja ka need kõige nunnumad. Neljapäeval algab hääletus, kus igal õpilasel ja õpetajal on üks hääl, ja reedel järgneb autasustamine.

Salme põhikooli 3. klass, kelle õpetaja Mariliis Lazarev ise on, tähistas esmaspäeval aga sügise sünnipäeva, kus sügisele kaeti laud. Samuti sai iga laps kirjutada, mida ta sügisele kingiks. Sooviti kõikvõimalikke häid soove: palju värvilisi lehti; õnne; et sügis oleks õnnelik; vihma, et loodus saaks kastetud. Lapsed värvisid ka vahtralehti, lugesid sügisluuletusi ja vahetunnis otsiti sügist õues. Kastanimunad ja värvilised lehed seatakse sügisesse suurde pilti. Aga näiteks üks õpilane, Kaarel Kallas, oli teinud oma õpetajale Mariliisile suisa uhke tšillipiprakaunadest kaelakee.

Oktoobrikuu on Salme koolis pühendatud õuntele. Esimesel nädalal joonistatakse õunu ja piltidest pannakse üles näitus. Teisel nädalal kirjutatakse õuntest ja viimasel nädalal teeb iga klass õuntest toidu, mida siis üheskoos mekitakse. Sügiseseks muutub ka riietumisstiil: üks nädal kantakse rohelist, teine punast ja kolmandal kollast.

Huvijuhi ameti kohta arvas Mariliis Lazarev, et väga põnev on. “Mulle meeldib ringi tuulata ja oma ideid rakendada,” naeris ta.

Koolijuht Marika Pütsepa kinnitusel on tore, kui keegi midagi uut ja põnevat välja pakub ja ka teoks teeb. “Lapsed on loomingulised,” tõdes direktor, lisades, et tähtis on see, kui üritustest saab osa võtta terve kool.


Orissaare gümnaasiumi nunnunäitusel näeb põnevaid sügisande

Orissaare gümnaasiumi nunnunäitusele laekus sügisande 47 sordist, koos korduvate variantidega on eksponaate ligi sada. Õppealajuhataja Hilde Kurg ütles, et põnevaid vilju on näitusel igasuguseid. Nagu näiteks hõlmine ogakurk, mehhiko minikurk, ogamelon, arbuus, uniohakas-kõrvits jne.

Loomulikult on ka toredaid punapeete, põimunud porgandeid ja erikujulisi kartuleid. Kõige rohkem toodigi näitusele juurviljadest porgandeid ja köögiviljadest suvikõrvitsa erinevaid vorme.

Kure sõnul ei ole koolis nunnunäitust igal aastal korraldatud, kuid üle aasta püütakse ikka rõõmu valmistada kooliperele endale ja ka neile Orissaare inimestele, kes soovivad näitust kaema tulla. Näitus korraldatakse muidugi sünnipäevakummardusena sügisele.

“Kuna sel aastal algas sügis pühapäeva hilisõhtul, siis palusid loodusainete õpetajad õpilastel ja kooli töötajatel esmaspäeval sügisetervituseks midagi põnevat kooli kaasa tuua,” ütles Hilde Kurg.

Print Friendly, PDF & Email