Pealinna tohter tegi Ruhnu koolile kingituse (1)

Möödunud suvel Ruhnus Buldersi talus puhanud arst Toomas Toomsoo kinkis Ruhnu koolile sadakond uut raamatut. 

Ida-Tallinna keskhaigla neuroloogiakeskuse juhataja Toomas Toomsoo kingitud kolme kastitäie raamatute hulgas on teatmeteoseid, ilukirjandust väiksematele ja suurematele, seiklus- ja muinasjutte, raamatuid loodusest, ajaloost, teadusest, anatoomiast, käsiraamatuid õpetajatele ja entsüklopeediaid lastele.

“Enamik raamatuid on uued, aga mõned pärinevad ka tema oma kodusest raamaturiiulist,” ütles Buldersi talu perenaine ja Ruhnu põhikooli direktor Kristel Lauk.

Tema sõnul tuli selline kingitus väga suure üllatusena. “Olime ikka täitsa sõnatud,” tunnistas Lauk.

Miks pealinna tohter väikesele koolile sellise kingituse tegi?

“Käisime sel suvel esimest korda elus oma pere ja sõpradega Ruhnus ning võin julgelt öelda, et see oli meie pere selle suve parim ettevõtmine,” kinnitas Toomas Toomsoo Saarte Häälele. “Millised toredad inimesed elavad Ruhnus, kui ilus loodus.”

Kui Kristel Lauk külalistele koolimaja näitas, tekkis Toomsool oma sõnul ühe hetkega mõte toetada Ruhnu kooli ja seal õppivaid lapsi raamatutega. Sellest mõttest võtnud kinni ka tema arstist abikaasa ja 9-aastane poeg, kes leidis, et temagi võib loovutada need raamatud, mida ta ise enam ei loe.

“Kuna oleme sõnapidajad, oli vaja vaid pakk teha ja postkontorisse minna,” rääkis Toomsoo. “Kui õpetaja Lauk mulle kirjutas ja meid oma südamliku kirjaga tänas, olime väga rõõmsad, et tegime midagi sellist, mis lapsi aitas. See tuli südamest ja lihtsalt.”

Kristel Laugu sõnul on kingitud raamatud koolimajas vaatamiseks-lugemiseks välja pandud. Mõnigi teos on juba kojugi laenutatud, märkis Lauk, kes ka ise heameelega lasteraamatuid loeb.

Dr Toomsool ja tema perel Ruhnuga seni sidemeid polnud. “Suvekodu on meil kakskümmend aastat olnud Hiiumaal,” ütles Toomas Toomsoo.

Print Friendly, PDF & Email