Ministeerium lõi probleemist teatamiseks nutirakenduse (5)

Siseministeerium tellis kohalikele omavalitsustele elanike muredest ülevaate saamiseks spetsiaalse mobiilirakenduse. Nutitelefonide tasuta rakenduse “Anna teada” abil saab inimene teavitada omavalitsust kõikvõimalikest heakorraprobleemidest, näiteks prügihunnikust metsa all, lahtisest kaevust tänaval või sellest, kui tänavavalgustuslamp juhtumisi ei põle.

Regionaalminister Siim Valmar Kiisleri andmeil on kõik Eesti omavalitsused rakendusega seotud. Rakendus on ministri sõnutsi toodetud eesmärgiga parendada elanike ja omavalitsuse suhtlust, pakkudes selleks tänapäevaseid vahendeid.

Rakenduse haldamine kohalikule omavalitsusele kulusid kaasa ei too ja kasutamine peaks elanike jaoks lihtne olema. Inimene saab oma telefonis märkida spetsiaalsel kaardil probleemi asukoha, kirjutada lühikese selgituse ning lisada foto ja oma kontaktandmed. Rakendus oskab geograafiliste koordinaatide järgi määrata, millise kohaliku omavalitsuse territooriumile probleem jääb, ja saadab selle järgi info vastavale omavalitsusele.

Saarte Hääl lasi rakendust hinnata Kuressaare heakorra järelevalvespetsialistil Karel Kooviskil ja tema leidis, et uus asi on katsetamist väärt. Samas arvas ta, et eeskätt on selline nutitelefoni rakendus elanikele kasulik siiski Tallinnas ja teistes Eesti suuremates linnades, kus elutempo on väga kiire ja probleemide hulk pea lõputu.

Kes siiski katsetada soovib, saab rakenduse oma nutitelefoni laadida Google Play ja Appstore’i keskkonnast.

Print Friendly, PDF & Email