Kultuurilooline õppematerjal jõudis saartele

Seitseteist raamatut, igale maakonnale oma, lisaks Tartu ja Tallinna raamat. Loodetavasti ilusasse karpi pakitud. Nii hakkab välja nägema kultuuriloolise õppematerjali komplekt, kui kõik valmis on.

2011. aasta kevadel algatas Eesti ajaloo- ja ühiskonnaõpetajate selts projekti, varustamaks koole materjaliga, mis aitab neil õpetada kodukoha kultuuri ja ajalugu. Iga maakonda käsitlev raamat tutvustab poolt-sada objekti, igaühe kohta üks lehekülg teabeteksti ja tööleht ülesannetega. Autorid on iga maakonna ajalooõpetajad ise.

Saare maakonda käsitlev raamat jõudis trükikojast välja ja üle mere augusti viimastel päevadel. Selle koostajad on lisaks allakirjutanule Kai Kallas Kihelkonna koolist, Urve Vakker Lümandast ja Eda Maripuu Muhu muuseumist.

Suurem osa raamatutest on jagatud koolidele, üks eksemplar peaks jõudma ka maakonna igasse raamatukokku.

Raamatukauplustest seda küsima minna ei maksa. Küll aga on selle saanud või saavad asutused ja inimesed, kes on kaasa aidanud materjali kogumisele. Olgu neile ka ajalehe kaudu tänusõnad öeldud. Lisaks koolitundidele sobib materjal kasutamiseks õppekäikudel või kodukandi tutvustamisel kaugemalt saabunud külalistele.

Kõigile huvilistele on avatud võimalus tutvuda eelnimetatud materjalidega Eesti ajaloo- ja ühiskonnaõpetajate seltsi kodulehel http://www.eays.edu.ee/aja/index.php/publikatsioonid.

Ivo Maripuu
Orissaare gümnaasiumi ja
Muhu põhikooli ajalooõpetaja

Print Friendly, PDF & Email