Vene telekanal käis Saaremaaga tutvumas (3)

Venemaa ühe suurema telekanali Rossija 1 võttegrupp külastas Saaremaa muuseumi, uudistas Angla tuulikuid ja Saaremaa Seppade tööd.

Ettevõtja Alver Saguri sõnul tundsid venelased huvi Angla tuulikute ja dolomiidi vastu. “Neid huvitas, kuidas tuuliku tiivad tuule jõul ringi käivad,” rääkis Sagur. “Jahvatasime koos nendega vilja ja tegime neile dolomiiditöötoa.”

Samuti näitas külalistele oma oskusi ettevõte Saaremaa Sepad OÜ. “Sepistasime koos saatejuhiga ühe hobuseraua ja see võeti linti,” ütles Kuressaares külalisi võõrustanud sepp Siim Esko. Vene teletegijatega vesteldi inglise keeles. “Mul endal pole enam nii kõva praktikat olnud, et vene keeles rääkida,” sõnas Esko.

“Meie sepp Siim [Esko] kõlksutas nii, et terve õu oli sädemeid täis,” kirjeldas pühapäeval lossihoovis toimunut Saaremaa muuseumi kultuurharidustöö osakonna juhataja Raul Salumäe, kes ise hommikuprogrammi “Utro Rossii” tarvis intervjuu andis.

“Tagantjärele ei suuda ma enam tuvastada, kes mu ette söötis,” ütles Salumäe, kelle sõnul esitasid venelased talle ka mõne ootamatu küsimuse. Mida talt küsiti ja millest usutluses juttu, Salumäe enne saadet avaldada ei soovinud. “Eks siis ole näha-kuulda,” lausus ta. “Saaremaa ja Eesti tutvustamiseks pidi ehk juba paari nädala pärast minema.”

Küsimusele, kas ta vene keel rooste pole läinud, vastas Salumäe: “Jumala abiga olen ma praegu veel üks kõige nooremaid venekeelse ekskursiooni tegijaid.”

Saaremaalt suundus võttegrupp Pärnusse. “Täna (eile – toimetus) peaksid nad juba Setumaal müttama,” ütles Raul Salumäe.

Print Friendly, PDF & Email