Suurima haugi sikutas Koslepil merest naine (4)

Suurima haugi sikutas Koslepil merest naine

KORRALIK PURAKAS: Suurima, 4,2 kg kaalunud haugi püüdis Koslepil merel saarlaste värvides olnud Veera Burkatskaja. Foto: erakogu

Läinud nädalavahetusel, vahetult enne sügise algust sai teoks järjekorras juba XIII Koslep ehk saarlaste ja mandrimeeste traditsiooniline jõukatsumine haugipüügis. Jõukatsumise suurima haugi kaaluga 4,2 kilogrammi sai õrnema soo esindaja, saarlaste värvides seilanud Veera Burkatskaja.

Koslepit saarlaste poolelt organiseeriv harrastuskalamees Aivar Sõrm tõdes, et ilm sattus võistupüüdmiseks soe ja sõbralik. Nõnda suundus laupäeva hommikul ümber Saaremaa kalaõnne otsima ühtekokku 50 osalist 20 paadiga.

Üheksa püügitunni jooksul saadi kokku 166 enam kui kilost haugi – väiksemad Koslepil arvesse ei lähe – kogukaaluga ligi veerand tonni, lisaks hulgaliselt ka väiksemaid ja paarkümmend ahvenat. “Kalavarudele samas olulist põntsu ei pandud, sest lõviosa püütust lasti hea kombe kohaselt pärast kaalumist merre edasi kosuma,” kinnitas Sõrm.

Üksikarvestuses saavutas parima tulemuse 17 haugiga Aivar Sõrm ise, 13 kalaga järgnes mandrimeeste arvestuse parim Indrek Ivanov. Niinimetatud uustulnukatest, keda sedakorda oli korraldaja andmeil suisa viis, oli kõige õnnelikuma käega kohalik mees Eero Laak 11 kalaga.

Kohtumise üldarvestuses jäid Aivar Sõrme andmeil suhteliselt napilt peale saarlased, kes said mõne haugi rohkem. Lõpp-skooriks kujunes 55 : 45. Koslepi üldskoor on pärast seekordset võistupüüdmist 8 : 5 saarlaste kasuks.

Üritus päädis kokkuvõtete tegemise ja täpsusvisetega, kus mandrimehed said lohutusena kindla revanši koos teadmisega, et kuival maal on nemad ikkagi saarlastest paremad.

Tervikuna jäi Aivar Sõrme sõnutsi talle ürituse ajal merel seilates silma väga suur hulk muid harrastuskalastajaid paatides, nii mandrilt kui ka saarelt. “Kohati oli liiklus tihedam kui Riia linnas,” nentis ta. See annab Sõrme hinnangul tunnistust ühelt poolt huvikalastuse järsust kasvust ja teisalt kinnitust, et meres on, mida püüda.

Print Friendly, PDF & Email