Miina Kallas hakkas jalgpallikoondisega itaallastele vastu

Miina Kallas hakkas jalgpallikoondisega itaallastele vastu

SINISÄRGIS: Miina Kallas üritab itaallase eest palli ära lüüa. Foto: Egon Tintse

Kuigi Eesti naiste jalgpallikoondis kaotas 2015. aasta maailmameistrivõistluste valiksarja avakohtumises tugevale Itaaliale 1 : 5, võideldi korralikult. Teiste hulgas andis oma panuse ka Miina Kallas.

Eesti naiskonna peatreener Keith Boanas kiitis naiste võitlusvaimu ega teinud suurtele kaotusnumbritele vaatamata etteheiteid kellelegi. “Peaksin naisi kiitma, sest ma pole veel kunagi neil näinud nii head võitlusvaimu,” lausus Keith Boanas kohtumise järel Soccernet.ee’le.

Miina Kallas tunnistas portaalile saaremaasport.ee, et oli pärast mängu kurb, kuna kaotati ja lasti endale lüüa viis väravat. “Paar tükki oleks pidanud vähem olema, aga ühe lõime ka ise,” ütles poolkaitsja. “Emotsioonid on siiski üldiselt positiivsed, sest nad olid ikka hoopis teisest klassist ja profid. Kõik tüdrukud võitlesid, keegi jalga sirgu ei lasknud. See on hea koht edasiminekuks.”

Esimene poolaeg lõppes väravateta viigiga. Miina Kallas sai 12. minutil peaga löögile, kuid itaallannade väravavahile oli kaarpall kerge saak. “Oli hea võimalus, aga oleks pidanud minema suurema hooga,” leidis Kallas ise. “See oli mängu algus ja oleks ära löönud, oleks ka mängu iseloom kohe teine olnud.”

Eestlastele said saatuslikuks teise poolaja 20 minutit, kui Itaalia lõi viis väravat järjest: 57. Ilaria Mauro, 68., 72. Melania Gabbiadini, 70. Martina Rosucci, 77. Barbara Bonansea. Eesti auvärava lõi 88. minutil Katrin Loo.

“Mul pole oma mängijatele mingeid pretensioone,” kinnitas Keith Boanas. “Poolajapausil oli mul üldse raske midagi öelda, sest mu uhkus lämmatas mind. Lasime aga lüüa värava, mille järel mäng ära lagunes.”

Miina Kallase sõnul hakkas naiskond teise poolaja keskel füüsiliselt väsima, sest kogu aeg tuli kaitses tööd teha ja nii see murdepunkt mingil hetkel tuli. “Aga esimese värava järel ei andnud keegi alla ja rääkisime, et võitleme edasi,” märkis ta.

Miina Kallas alustas kohtumist algkoosseisus ja vahetati pingile 73. minutil. “Koosolekul ma sellele ei mõelnud, kuid olin selleks võimaluseks valmis,” tunnistas ta. “Itaallaste ees mul aukartust ei olnud, sain enesekindlust juurde. Alati saab paremini, kuid arvan, et tulin toime. Äärepoolikuna tuli palju tööd teha ja võimalusel rünnata, aga usun, et sain ka kaitses hakkama.”

FIFA edetabelis asub Itaalia naiskond 12. real, Eesti on 74. Lisaks kuuluvad meie valikgruppi veel Hispaania, Makedoonia, Tšehhi ja Rumeenia. Makedoonia kohtus Rumeeniaga ja kaotas 1 : 9.

Print Friendly, PDF & Email