Rohevahetus: müü mulle tükike maad, Reet! (5)

Rohevahetus müü mulle tükike maad Reet

1. LEGENDAARSE KÄRUGA: Ulvi Mets tuleb rohevahetusele ja ka lahkub sealt alati kärutäie taimedega. Foto: Irina Mägi

Nii hüüab Käesla külaväljakul ahastavalt üks daam, kes ei suuda ära öelda talle kaasa surutud karikakardest. Küllap ohkab oma südames samamoodi mõni teinegi rohenäpp, kes haaraks heameelega siit kaasa rohkemgi taimi – jätkuks vaid maad nende istutamiseks!

Aga alustame algusest. Kuigi rohevahetuse (mis vahva sõna!) algus on välja kuulutatud kella üheks, soovitab Reet Viira – tema see rohevahetuse peakorraldaja ja “süüdlane” ongi – meil varem kohale tulla. Rohenäpud olevat varakult platsis. Nii olevat see igal aastal.

Seekord aga mitte. Enne kella ühte on Käesla külaplatsil vahest inimest kümmekond, päeva lõpuks registreerub neid 81.

MTÜ Käesla Arenguselts eestvedaja Maive Õispuu kasutab ooteaega, et tutvustada külaväljakut ja kõiki neid rajatisi, mis selts siia kümne aastaga püstitanud on.

“See plats oli algul täiesti võsas,” ütleb Maive ja tüürib meid püstkoja poole, kuhu tehtud lõke paistab juba väravast sisse sõites. Püstkoda oligi esimene hoone, mille külaselts ehitas. Muidugi siis, kui oli platsi võsast ja kunagise mõisahoone varemetest puhtaks teinud.

“Oskad sa, Merike, öelda, kui pikad latid meil siin on?” küsib Maive äkki püstkoja seinteks ja katuseks olevate kuusepuulattide kohta.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email