Teisipäeval algab veebis proovihääletamine (3)

Elektroonilise hääletamise komisjon viib tuleva nädala teisipäevast neljapäevani läbi elektroonilise proovihääletamise.

Proovihääletamise põhieesmärk on katsetada e-hääletuskeskkonda. “Kuna kohalikel valimistel on esmakordselt valijal võimalus antud häält ka kontrollida, siis annab proovihääletamine hea võimaluse seda rakendust testida,” ütles elektroonilise hääletamise komisjoni esimees Tarvi Martens vabariigi valimiskomisjoni pressiteates.

Martens lisas, et muuhulgas saab proovihääletamise käigus testida oma ID-kaarti või mobiil-ID ning veenduda, et need on kasutatavad pärishääletamisel.

Proovihääletamisel saab igaüks valida kõige kõvema valuuta. Valikus on nii vanad rahad, traditsioonilised rahad, moodsad rahad kui ka pehmed väärtused. Samuti on esindatud üksikkandidaatidena must raha ja sularaha.

Elektrooniliseks proovihääletamiseks nii nagu tavaliseks e-hääletamiseks on vaja ID-kaardi või mobiili-ID ning internetiühendusega arvuti olemasolu. Elektrooniliseks hääletamiseks vajalik valijarakendus tuleb alla laadida ning käivitada eraldi programmina. Proovihääletamise keskkond asub aadressil www.valimised.ee.

E-hääletamine kohaliku omavalitsuse volikogu valimistel algab 10. oktoobril kell 9 ja lõpeb 16. oktoobril kell 18.

Print Friendly, PDF & Email