Kaali kooli hakkab juhtima Kristine Järsk (5)

Kaali kooli direktori kohusetäitjaks edutati vene keele õpetaja Kristine Järsk. “Arvame, et ta tuleb selle tööga toime,” ütles Pihtla vallavanem Jüri Saar, väljendades heameelt, et nad leidsid sobiva inimese Kaali kooli kollektiivist.

Saar märkis, et tegi just statistikat ja avastas, et viimati leiti direktor oma koolist 29 aastat tagasi. Vahepeal pole järelikult olnud kedagi, kes oleks tahtnud ja sobinud, sõnas vallavanem.

Lisaks sellele, et Kristine Järsk õpetab koolis vene keelt, on ta tuntud ratsasporditreener ja hobusekasvataja. Vallajuht iseloomustas teda kui energilist ja toimekat inimest.

Jüri Saar tunnistas ka, et nad olid isegi veidi valmis selleks, et Marjana Prii võib lahkuda, kuna ta ise ei ole kunagi teinud saladust sellest, et tahaks töötada kodule lähemal. “Ma saan aru, et nii kaugelt tööl käia on suhteliselt keeruline,” tähendas Saar.

Vallajuhi sõnul on vallavalitsus seda meelt, et õppeaasta jooksul koolijuhi kohale konkurssi ei korraldata, vaid seda tehakse pärast õppeaasta lõppu.

Kristine Järsk on töötanud Kaali koolis kolm aastat ja varem juhtinud ka tollast Pihtla algkooli. “Võtame vaikselt ja tasapisi ning jätkame igapäevast tööd,” ütles vastne direktori kohusetäitja Saarte Häälele.

Kaali koolis õpib 39 õpilast ja 21 lasteaialast. Endine Kaali kooli juht Marjana Prii alustab esmaspäevast Orissaare gümnaasiumi direktorina.

Print Friendly, PDF & Email