Taaliku sadam küsis vallalt palju raha (8)

MTÜ Taaliku Sadam, kes taastabki Taaliku sadamat, küsis Orissaare vallalt PRIA-lt saadud toetuse omafinantseeringu osaliseks rahastamiseks 26 691 eurot. Kogu omaosalus on ligi 56 000 eurot. Orissaare vallavalitsuse eelarve- ja arenduskomisjon leidis, et sellist raha pole vallal küll kusagilt võtta. 

Samas on sadamaehituse I etapi töödest osa juba tehtud. Mittetulundusühing projektiraha kättesaamiseks aruandlust esitada ei saa, kuna ehitajale pole raha maksta. Valla eelarvekomisjonis arvati, et MTÜ oleks pidanud valla poole pöörduma juba projekti kirjutamise etapis, arutamaks kaasrahastamise võimalusi.

“Tänase seisuga on vallavalitsus sisuliselt pandud fakti ette, et kui omaosalust ei kaasfinantseerita, ei ole võimalik ehitajale tasuda ning ka toetuse summad jäävad saamata ja kogu projekt seisma,” seisab komisjoni protokollis.

Orissaare vallavanem Aarne Põlluäär, kes on ühtlasi raha eraldanud Saarte Kalanduse juhatuse esimees, tõdes, et vald pole MTÜ-le Taaliku Sadam mingit raha lubanud ja nendega pole seda teemat ka arutatud. Sadama rendileandmise lepingus seisab samuti, et igasugune rahastamine on mittetulundusühingu rida. Samas jätab vald endale lepingus ka tagaukse, nimelt kehtib leping aastani 2030 vaid juhul, kui sadama uuendamise I etapp valmib 2014. aasta lõpuks.

Saarte Kalandusele esitatud projektis oli omarahastuse allikaks märgitud äritulud ja pikaajaline laen. Sellega oli projekti esitamisel reaalne kate olemas. Aarne Põlluäär ütles, et MTÜ esindajaga on räägitud ja saadud kinnitus, et ühing saab vajaliku omarahastuse kokku.

MTÜ Taaliku Sadam esindaja Urmas Mägiga Saarte Häälel eile vestelda ei õnnestunud.

Print Friendly, PDF & Email