Lisaks inglise keelele tublid ka eesti keeles (21)

Lisaks inglise keelele tublid ka eesti keeles

USINALT ÕPPIMAS: Õpetaja Monika Meieri sõnul on lootust headele eksamitulemustele ka praegu 11. klassis õppivatel Karmen Piibul, Vallo Õunal ja Helerin Anspeetril. Foto: Sander Ilvest

Inglise keele riigieksami tulemuste järgi on kõige tugevam maakool Leisi keskkool, mis jäi üldpingereas 13. kohale.

Leisi keskkooli inglise keele õpetaja Monika Meier on inglise keelt õpetanud praeguseks juba üle 30 aasta. Kui päris täpselt öelda, siis suisa 36 aastat. Õpilaste tulemuste üle pole Leisi kool Meieri sõnutsi kunagi kurtnud.
“Alguses neid edetabeleid ei tehtud, siis selliseid asju ei teadnudki, aga viimastel aastatel paistab, et väga hästi on läinud,” tunnistas õpetaja.

Gümnaasiumi lõpueksam inglise keeles on Leisi keskkoolis tegelikult alati korraliku punktisumma toonud. Heade tulemuste taga on õpetaja hinnangul nii õpetaja kui ka õpilased. “Õpetaja peab range olema ja õpilased peavad samuti asjaga kaasa tulema. Üksi ei saavuta midagi,” teab ta.

Leisi keskkooli direktor Tõnu Erin märkis, et eriti tublide tulemustega on nad silma paistnud just paaril viimasel aastal. Seejuures toonitas ta, et inglise keele riigieksami tulemused on neil kogu aeg head olnud, kuid seekordne üllataja oli Leisis lisaks eesti keele eksam.

“Emakeel pole enne nii häid tulemusi toonud. Tundub, et emakeele uus eksamivorm sobib meie õpilastele rohkem ja tänu sellele oleme pildil kõrgemal kohal,” tähendas ta. Kui tavaliselt on eesti keele riigieksami tulemused olnud Leisi koolis keskmiselt 50–60 punkti kandis, siis paar viimast aastat on õpilased kogunud mõnikümmend punkti rohkem.

“Huvitav on see, et meil on inglise keele tulemused alati paremad olnud kui eesti keele tulemused. Tundub, et meie õpilased peaksid justkui inglise keelt paremini oskama kui eesti keelt,” naeris Erin. Samas täpsustas ta, et kõnealuseid eksameid ja nende tulemusi ei saa tegelikult kindlasti võrrelda.

Inglise keele eksami tulemused on direktori sõnul Leisi keskkoolis olnud vähemalt aastast 2006 nii 80 punkti piires. Kõige madalam tulemus on inglise keeles olnud 70 punkti.

Print Friendly, PDF & Email