Arne Kana saab Päästeteenistuse kuldristi (4)

Täna antakse Tallinnas päästeameti Lääne regiooni Kuressaare komandopealikule Arne Kanale üle Päästeteenistuse kuldrist. Arne Kana on seekord ainus saarlane, keda tunnustatakse. 

“See oli suur üllatus ja poleks osanud seda mitte oodata,” ütles Arne Kana Saarte Häälele, lisades, et hindab saadud tunnustust väga kõrgelt. “Ma arvan, et see on avansiks ka natuke palju.”

Kevadel maikuus saab Arne Kanal päästeametis töötatud 20 aastat. Mees ise ütles, et praegu ta veel mingit tüdimust küll ei tunne. “Seda 20 aastat poleks nagu olnudki,” naeris ta.

Lääne päästekeskuse pressiesindaja Evelin Trink ütles, et Arne Kana süsteemne lähenemine on teinud Kuressaare komandost Eesti ühe parima üksuse. “Kuressaare meeskonnas on erialaharidus kõrgelt hinnatud ja koolitatuse tasemelt ollakse – hoolimata väga suurest vahemaast – üks paremaid, mida näitab ka Eliitkomando võistluse võitmine juba kahel korral,” märkis Trink. Tema sõnul on Kuressaare päästekomando pealik suutnud esile tuua iga meeskonnaliikme parimad omadused ja komplekteerida erinevatel võistlustel osalemiseks väga võimekad meeskonnad ning toonud koju mitmete turniiride pjedestaalikohti nii regionaalsetelt kui ka üleriiklikelt võistlustelt.

“Oma tubli tööga on Arne Kana hoidnud pääste maine kõrgel ja ta on ära teeninud nii oma alluvate, päästekeskuse juhtkonna kui ka kogukonna austuse ja tunnustuse,” rääkis Evelin Trink. Ta lisas, et Arne on oma süsteemse lähenemisega loonud Kuressaare päästekomando meeskonnas väga hea kambavaimu ja kõrge motivatsiooni kvaliteetse päästetöö tegemiseks.

2000. aastal pälvis Arne Kana Päästeteenistuse hõberisti.

Ivika Laanet, Tõnu Veldre

Print Friendly, PDF & Email