SaareMaaPäevadest said osa tuhanded

Sirguvad Söögisellid olid kõige lahedamad

LAADA LAHEDAD: Saaremaa ja Hiiumaa õpilasi koondav koostöögrupp Sirguvad Söögisellid, kes turupäeval särasilmselt omakasvatatud kraami müüs, sai tunnustuseks tiitli Laada Lahe 2013. Auhinna andis üle Piret Pihel. Foto: Sander Ilvest

Läinud nädala lõpul Kuressaares toimunud SaareMaaPäevi külastas korraldajate hinnangul kolme päeva jooksul ligi 10 000 inimest.

Peakorraldaja, Saaremaa arenduskeskuse (SAK) juhataja Piret Pihel tõdes, et tänavused SaareMaaPäevad läksid kenasti korda, kuna huvilisi jagus kõigile üritustele. “Usun, et hinnanguliselt külastas SaareMaaPäevi kolmel päeval ligi 10 000 inimest,” tähendas Pihel.

Neljapäevasel ettevõtluskonverentsil GO SPA-s oli umbes 90 osalejat. Sealsed esinejad olid kõik väga huvitavad – Jakob Saks, Urmas Treiel ja Andres Arrak. Kõik nad aitasid Piret Piheli hinnangul kaasa, loomaks visiooni Saaremaa rahvusvahelistumise teemadel.

Konverents, koolitus ja näitus

“Toodangu eksportimine ei ole midagi erilist, see on osa tavatootmisest ja turundusest. Asukohast tulenevalt oleme Läänemere keskpunkt – julgeme vaid unistada ja selle nimel oma ühendusi arendada, jälgime maailmas toimuvat ja teeme tarku valikuid, saamaks parimaid tulemusi,” võttis Pihel lühidalt kokku konverentsil kõlama jäänud mõtted.

GO SPA konverentsikeskus oli Piret Piheli arvates kohana suurepärane. “Päike, meri, park ja hea teenindus tekitas julguse ka edaspidi konverentsiga kesklinnast kaugemale liikuda.”

Reedesele ettevõtluspäevale registreerus 45 inimest. Üritus toimus Arensburgi hotellis ja seal tuli lausa viimasel hetkel veel üks laud osalejatele ära mahutada. Koolitajana astus sealgi üles juba eelmisest päevast tuttav Jakob Saks ja lisaks Elmo Puidet. “Nende hinnangul on saarlasel olemas see säde ja vaimuerksus, mis on ettevõtjale vajalikud,” märkis Pihel, kes usub, et koolitus innustas uusi algatusi ellu viima.

Ettevõtlusnäitus oli avatud algul GO SPA-s ja hiljem kultuurikeskuses ning uudistajaid jagus ka sinna. Olgu öeldud, et nüüd on võimalik näitust tellida kõigil huvilistel – koolidel, ürituste korraldajatel, ettevõtjatel. Täpsema info leiab selle kohta Piret Piheli sõnutsi SAK-i kodulehel.

Kõige huvilisterohkemad olid kahtlemata ettevõtjate sügislaat ja laupäevane turupäev, mis tõid kohale tõeliselt suure hulga saarlasi, kes kõik said midagi kas põske või ka kotti pista.

Turupäevi võiks toimuda rohkem

Eriti kiiduväärne on Piheli arvates, et sel aastal osales palju meie oma maakonna tootjaid. Seda just seepärast, et taolised üritused võimaldavad tootjatel leida uusi kliente. “Avastasin ka ise mitu uut toodet, mida plaanin edaspidigi tarbida. Tore oli näha inimesi rõõmsalt lettide vahel sebimas, suured kotid kaubaga käes,” rõõmustas SAK-i juhataja, lisades, et selliseid üritusi peaks toimuma tihedamini.

“Inimesed lihtsalt istusid ja vaatasid müügimelu, nautisid laadamuusiku Ain Hannuse pillilugusid, lasid laadakaubal hea maitsta. Oli üks ilus ja päiksepaisteline vananaistesuve päev.” Piret Piheli kinnitusel toimub suur turupäev kindlasti järgmisel aastal jälle ja igal aastal on midagi veidi uutmoodi, et ikka põnevust jätkuks.

 


Sirguvad Söögisellid olid kõige lahedamad

Saaremaa arenduskeskus ja Saaremaa ettevõtjate liit kuulutasid laupäevasel turupäeval välja ka Laada Lahe 2013 tiitli omanikud. See uhke aunimetus läks noortele kauplejatele, kes kannavad koondnimetust Sirguvad Söögisellid.

Piret Piheli sõnul olid põhikoolide õpilased ise kasvatanud juurikaid ja aiasaadusi, pannud need purki, teinud sildid peale ja mis kõik veel. “Müüsid ka sellise vahva sädemega silmis, mis kutsus ostma. Just selle noorusliku särtsu ja veidi teistmoodi tegemise eest me tunnustuse neile andsimegi,” põhjendas Pihel. Ta tõdes, et küllap oli nende meeskonnas ka taustategijaid – juhendajaid, emasid, vanaemasid jt –, seega on tiitel tunnustuseks neilegi.

Print Friendly, PDF & Email