Käesla rohevahetus läks korda

Läinudpühapäevast taimede rohevahetust Käesla külaväljakul külastas 81 inimest. “Vihmase nädalavahetuse kohta oli see küllalt suur arv,” hindas ürituse peakorraldaja Reet Viira. Ehkki eelmisel aastal meelitas rohevahetus Kärla valda Käeslasse kohale suisa paarsada inimest, tõmbas Viira sõnul osalejate arvu seekord alla kindlasti see, et ühel ajal toimus maakonnas mitmeid üritusi. 

Saaremaa Kodukandi juhi Elvi Viira sõnul on tänavu kuuendat korda toimunud rohevahetus hakanud elama oma elu, selles mõttes, et eelmistel kordadel tuttavaks saanud inimesed vahetavad taimi juba ka ilma ametliku rohevahetuseta.

“See näitab, et taimed viivad inimesi kokku,” lisas Reet Viira, kes tutvustas agaralt vahetamiseks toodud taimi, ikka selle nimel, et iga taim uue omaniku leiaks. “Mulle küll tundus, et inimestele meeldis ja kõik lahkusid Käeslast rõõmsal meelel,” ütles Reet Viira, tuues näiteks kohaliku elaniku Ulvi Metsa, kes tuleb alati kohale käsikäru täie oma aia taimedega ja sama suure kärutäiega külaväljakult ka lahkub.

Lisaks taimede vahetusele on sel päeval alati ka maa sees maalammast küpsetatud, nii ka seekord. “Maalammas on muutunud juba Käesla vapiloomaks,” nentis Reet Viira.

Õuele üles seatud töötoas valmistas aga Mai Suurpere huviliste abiga ja Endla Talu retsepti järgi kõrvitsasalatit. Päeva tipuks sõideti üheskoos otsekui pulmarongis, nagu Reet Viira väljendus, Kõrkkülla Piret Maidle hostaderohket aeda kaema.

Reportaaži Käesla külaväljakul toimunud meeleolukast rohevahetusest, lambaküpsetamisest ja kõrvitsasalati keetmisest saab lugeda eeloleva laupäeva Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email