Hoolekandetülis algas uus vaatus (18)

Hoolekandetülis algas uus vaatus

VALIMISTE EEL: Kuressaare Hoolekande juhi valimise teema muutus Reformierakonna suunamisel vahetult enne kohalikke valimisi poliitiliseks ja ajendas hiljaaegu Keskerakonnast välja astuma Lea Kuldsepa (fotol keskel). Fotol hääletab linnavolikokku kuuluv Piret Sarjas (paremal) neli aastat tagasi volikogu esimehe valimistel, nüüd kandideerivad nii Kuldsepp kui ka Sarjas volikokku sotside nimekirjas. Kasti valvab linnaametnik Anne Raik. Foto: Peeter Kukk

Konkursi tulemusel SA Kuressaare Hoolekanne juhatajaks valitud, kuid siis poliitmängude tagajärjel kohast ilma jäetud Piret Sarjast esindav advokaat teatas linnavalitsusele, et kui nõukogu nüüd Sarjase ikkagi tööle võtab, pääsevad Kuressaare linnavalitsus ja nõukogu kohtulahingust.

Kui SA Kuressaare Hoolekanne nõukogu ise oma õigustühise otsuse tühistab, jääb olemata kohtumenetlus, millega kaasneksid olulised aja- ja menetluskulud, teatas vandeadvokaat Kristiina Lee kolmapäeval linnavalitsusele ja SA Kuressaare Hoolekanne nõukogule.

Jutt käib otsusest, mille nõukogu võttis vastu 12. augustil: tühistada Piret Sarjase töölevõtmine ja pikendada juhatuseliikme lepingut senise juhi Tiia Tammsaluga.

Advokaat Lee sõnul on äärmiselt ebaloogiline ja vastuolus heade kommetega juba nõukogu viimase istungi otsuste ajaline järjestus: nimelt pikendati seal esiteks Tammsalu lepingut ja alles seejärel tunnistati kehtetuks juhatuseliikme konkurss.

Nõukogu tühistas konkursi pärast seda, kui nõukogus oli välja vahetatud üks Piret Sarjast toetanud liige, Elo Naaber, asendades ta Tammsalu toetava keskerakondlase Astrid Sepaga. Konkursi tühistamise põhjenduseks toodi asjaolu, et konkursi väljakuulutamise ja läbiviimise ajal puudusid nõukogu liikmetel ja esimehel selleks volitused.

Lisaks heitis nõukogu liige Anton Teras ette, et juhatuseliikme valimise salajane hääletamine 4. juunil oli vastuolus põhikirjas määratud avaliku hääletamisega ja seetõttu oli ka valimistulemus õigustühine. Kristiina Lee teatel oli aga ka sama küsimuse avalikul hääletamisel tulemus sama.

Kristiina Lee sõnul pikendas nõukogu Tiia Tammsalu lepingut ebaseaduslikult, kuna sihtasutuste seadus ja SA põhikiri ei võimalda lepingu pikendamist pärast viieaastast ametisolekut, vaid näeb ette uue juhi leidmise konkursi korras.

Kuressaare Hoolekande nõukogu esimees Argo Kirss ütles Saarte Häälele, et pärast konsulteerimist linnavalitsuse juristidega otsustas ta võtta täiendava juriidilise hinnangu advokaadibüroost, kes siis hindab Piret Sarjast esindava vandeadvokaadi argumente.

“Advokaadibüroo peab meile ütlema, kui suur šanss on kohtusse minnes kaotada. Ei ole mõtet ju kohtusse minna, kui me kindlasti kaotame. Aga nagu Sarjase advokaat kirjutab, on võimalik kohtusse minekut vältida, kui nõukogu tühistab oma otsuse, millega tühistati Sarjase valimine SA juhatuse esimeheks,” lausus Kirss.

Tema sõnul saab SA nõukogu hinnangu kätte tõenäoliselt tuleva nädala teisipäeval, seejärel saab nõukogu minimaalselt ühe päeva jooksul kokku kutsuda ja uue otsuse teha.

Print Friendly, PDF & Email