Salme jahimeeste selts ei pea enam külakorda käima

Salme jahimeeste selts ei pea enam külakorda käima

MAJA ANNAB PALJU: Salme jahimeeste seltsi esimees Raivo Ess ja seltsi liige Vallen Aug tunnistavad, et nende selja taga olev uus maja on seltsile vajalik. Foto: Sander Ilvest

Jahimeeste selts on tavaliselt midagi enamat kui ainult jahiga tegelev selts. Seda vähemalt Salme seltsi puhul. Viimaste aastatega on seltsi elus palju muutunud ja uuendusi on tulemas veelgi.

Salme jahimeeste seltsi juured ulatuvad juba rohkem kui poole sajandi tagusesse aega. Erinevate nimede ja piirkondadega on elus püsitud tänapäevani.

Praegu on seltsil 47 liiget. Neist teenekamad, nagu näiteks Jaan Mägi ja Eino Ruttu on seltsis juba nendest samadest algusaastatest.

Seltsi esimees Raivo Ess ütleb, et jahil käivad kõik liikmed. “Ühisjahtidel osalevad pooled ja kolmandik on pensionäre,” teeb ta kiire statistilise ülevaate.

Pea kõik seltsi liikmed on kas Salme kandi inimesed või on nende juured seal. Seltsi liige Vallen Aug ütleb, et nad eelistavad ikka kas oma seltsi liikmete järeltulijaid või muid kohalikke. Noori jahimehi seltsis eriti ei ole.

“Raha seab piirid, kõik maksab,” tõdeb Ess, et kui jahimeheks saadakse, siis pigem juba ajal, mil on oma kindel sissetulek. 18-aastasel seda tavaliselt pole.

Edasi loe tänasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email