Saare kangeim ettevõte on Saaremaa lihatööstus (9)

Saare kangeim ettevõte on Saaremaa lihatööstus

SAARE KANGE: Tubli ja stabiilse töö eest andsid Villu Vatsfeld ja Piret Pihel Saare Kange tiitli Saaremaa lihatööstusele. Auhinda oli vastu võtmas ettevõtte finantsjuht Marek Raud. Foto: Sander Ilvest

Saaremaa arenduskeskus ja ettevõtjate liit tunnustasid eile SaareMaaPäevade raames kohaliku ettevõtlusvaldkonna tegijaid. Välja kuulutati terve hulk tiitleid, neist ihaldusväärseima pälvis Saaremaa lihatööstus.

See n-ö kõige ihaldatum tiitel, millega tunnustatakse tublit ja stabiilset tegijat maakonna ettevõtlusmaastikul – Saare kange –, otsustati anda AS-ile Saaremaa Lihatööstus.

Saaremaa arenduskeskuse (SAK) juhataja Piret Piheli sõnul kogub saaremaine lihakraam aina enam kuulsust. “Üks aus saarlane teeb oma kiviaia kivist, rookatuse roost ja hakkliha ikkagi lihast,” kasutas Pihel lihatööstuse kirjeldamisel ettevõtte oma värskeimas reklaamis öeldavaid sõnu.

Piheli sõnutsi on Saaremaa lihatööstusest saanud üks maakonna juhtivaid ettevõtteid, mis töötleb igas kuus ligi 400 veist ja 3000 siga. Ühes kuus turundatakse ligi 500 tonni toodangut.

“Eesti mehed teavad, et kange on alati olnud kõige parem,” võttis kõnealuse auhinna üleandmise omalt poolt kokku Saaremaa ettevõtjate liidu (SEL) esindaja Villu Vatsfeld.

Väärikad nokkija ja punnija

Saare nokkija tiitel, mis antakse statuudi kohaselt uudse lahenduse või innovaatilise ettevõtmise eest, läks tänavu Teetormajale, kes osutab interneti püsiühenduse teenust Saaremaal juba aastast 1995. Pärast aastatepikkusi pingutusi on nüüdseks turule tuldud ka nutika telepaketiga.

“Selline saavutus on ühe väikelinna kohta märkimisväärne ning siinkohal konkureeritakse Starmani ja Elioniga,” nentis Piret Pihel. Ta avaldas lootust, et Saare nokkija tiitel innustab Teetormajat arendustega edasi liikuma.

Kui läinud aastal sai Saare punnija ehk läbi raskuste parimate tulemuste poole rühkiva ettevõtte tiitli Karja pagariäri, siis tänavu tunnistati punnijaks Saare Leib. “Saare Leiva ajalugu ulatub aastasse 1936. Tänaseks kuulub ettevõtte tootevalikusse ligi 200 nimetust tooteid,” tõdes SAK-i juhataja, lisades, et seni vormivad ettevõtte tublid pagarid leiba käsitsi. Täpselt nii, nagu seda on juba sajandeid Saaremaal tehtud. “Saare punnija tiitlit väärivad kõik 45 OÜ Saare Leib töötajat. See ettevõte on üks vana olija, kes on punninud ja suutnud karmis konkurentsis ellu jääda,” kinnitas Pihel.

Staarstartija ja Saare sohkija

Traditsiooniliselt on SAK ja SEL välja andnud ka Saare staarstartija aunimetuse, mis läheb tublile ettevõtluses alustajale leidliku idee või efektiivse alustamise eest. Tänavu anti see tiitel Nantecom Saaremaa Delifood OÜ-le ehk, nagu rahvas ütleb, kohukesetootjale. Aastaga on nende sortiment jõudsalt kasvanud.

Mullu esmakordselt välja antud Saare sohkija tiitel leidis omaniku selgi aastal. Läinud aastal andsid saarlased sohkija tiitli Altia Eesti AS-ile, kes on edukalt kasutanud Saaremaa nime oma viina nimes. Tänaseks on viinatootja Saaremaa turismiinimestega kolmeks aastaks lepingu sõlminud, mille kohaselt aitavad nad taastada siinseid vanu ja väärikaid tuulikuid.

Sellel aastal läks Saare sohkija tiitel aga A. Le Coq’ile Saaremaa Tuuliku nime kandva õlle eest. “Oli aeg, kui saarlased ise mõnuga õlut tegid. Uued tegijad on küll juba tulemas, aga miks ei võiks me seni koos Saaremaa Tuulikuga panna alust ühele suurele õllefestivalile,” tuli Pihel tiitlit välja kuulutades lagedale mõttega. Nõnda saadeti sohkija tiitel ühes väljakäidud ideega Tartu poole teele.

Välja antakse ka tiitel “Laada lahe”, kuid seda alles laupäeval. Omalt poolt soovis ühte kohalikku ettevõtet tunnustada ka SEB pank. Nende kiitus kuulub toitlustuses tegevale Sinu Cateringile, mis alustas edukalt 2010. aastal.

Print Friendly, PDF & Email