Peibutusparte jagub ka Saaremaale (8)

Eelseisvate valimistega päevakorrale tõusnud peibutuspartide teemast ei jää puutumata ka Saare maakond, kus kandideerivad mitmed riigikogu liikmed, kes ei kavatsegi valituks osutudes volikogus tööle asuda.

“Reklaam, millest on teada, et kandidaat valituks saades oma kohta vastu ei võta, viib otse meie erakondliku süsteemi diskrediteerimisele. See on silmakirjalik ja võõrandav. See põhjustab suhtumist, mida kuuleme ja loeme meediast päevast päeva. Te teate, et nii on,” ütles riigikogulasi selle eest hurjutanud president Toomas Hendrik Ilves.

Saare maakonnas on suurim taoliste kandidaatide hulk kindlasti Kuressaares. Nii on Reformierakonna kolmest esinumbrist kaks riigikogu liikmed.

Jaanus Tamkivi on varemgi Saarte Häälele öelnud, et kandideerib, kuna ei tea, kas ta jätkab riigikogus ka 2015. aastal. Kui ei jätka, siis tuleb volikogusse, kus on tema asemel seni asendusliige. Tamkivi reageeris üleriigilises ajakirjanduses ka Ilvese sõnavõtule, öeldes, et tal ei ole midagi selle vastu, kui riigikogu liikmetel võimaldataks osaleda ka kohalike volikogude töös.

Riigikogulane Urve Tiidus viitas samuti, et ei tee pikaajalisi plaane, kuid lubas lõpliku otsuse langetada pärast valimisi. “Ennatlike otsuste tegemine minu vanuses – saan järgmisel aastal kuuekümneseks – pole mõistlik,” märkis Tiidus, lisades, et toetab oma erakonna plaane Kuressaare elu edendamisel.

Väljaspool Kuressaaret on ainsa riigikogulasena valimistules Imre Sooäär Reformierakonna Muhu valla nimekirjas. Sooäär ütles Saarte Häälele, et temal ei ole hetkel plaanis 2015. aastal riigikogusse kandideerida ja seega saab ta siis osaleda Muhu volikogus. “Mulle pakuti võimalust Tallinnas kandideerida, aga kuna olen põline muhulane ja Muhumaa käekäik on mulle väga oluline, siis otsustasin mitte hakata Tallinna peibutuspardiks, vaid kandideerida kodusaarel,” rääkis ta.

Kindlalt on öelnud, et nemad volikogusse ei lähe, kaks IRL-i nimekirjas kandideerivat meest: riigikogu liige Tõnis Palts ja Saare maavanem Kaido Kaasik. Omamoodi peibutiseks võib liigitada ka Keskerakonna linnapeakandidaadi Meelis Sepa, kes küll ei kandideeri, kuid kelle näoga plakatid on Kuressaares üleval Keskerakonna ainsa valimisreklaamina.

Saarte Häälele on arvamust avaldatud, et linnapeaks mitte saamise korral ei tule Kuressaare linnavolikogusse ka sotside esinumber Hannes Hanso. “Võtsime juba talvel naisega vastu otsuse, et kui meie nimekirjal Kuressaares valimistel edukalt läheb, siis kolime ka Kuressaarde elama,” ütles Hanso Saarte Häälele ja lisas, et volikogu liikmena alustab ta valituks osutudes igal juhul.

Print Friendly, PDF & Email