Ministeerium: maaomanik ise keelas endal jahipidamise (1)

Laupäevases lehes kirjutasime sellest, et Mustjala vallas Kiruma külas elav Mati Heinmets ei saa oma maal väike-ulukeid küttida. Põhjuseks uus jahiseadus, mis andis jahilubade väljastamise õiguse kohalikele jahiseltsidele.
Maaomanik usub, et jahiloa väljastamisest keeldumise taga on EPT jahiseltsi kättemaks talle. Nimelt keelas Heinmets jahiseltsil oma maal jahipidamise, kuna osa jahimehi käitus tema maadel loomi varitsedes ebaväärikalt.

Keskkonnaministeeriumi metsaosakonna jahinduse nõuniku Tõnu Traksi vastusest selgub aga, et Heinmets saatis piltlikult öeldes ise palli oma väravasse.

Nimelt väidab Traks vastuseks Saarte Hääle küsimusele jahiseltsi pahatahtliku käitumise kohta, et kindlasti pole tegemist kättemaksuga.

“Kui maaomanik keelab oma maal jahipidamise, siis ei tohi sellel maal jahti pidada keegi, kaasa arvatud maaomanik ise,” selgitas nõunik. “Kui maaomanik tahab näiteks ise väikeulukeid küttida, tuleb tal keelamise asemel jahipiirkonna kasutajaga vastav leping sõlmida,” soovitas Traks.

Heinmets oma maale võõraid jahimehi siiski ei luba. “See väikeulukijaht ei ole mulle nii suur peibutis,” kinnitas ta. Kütitud loomade nahku pole lihtsalt kuhugi panna.

Print Friendly, PDF & Email