Erakonnad on esindatud pea igas omavalitsuses (9)

Ligi kuu aja pärast toimuvatele kohalike omavalitsuste valimistele on erakonnad esitanud kandidaate pea igas vallas. Lisaks on maakonnas end üles andnud neli üksikkandidaati.

Saare maakonna valdadest on üksikkandidaadid end üles seadnud neljas vallas. Kihelkonnal on oma kandidatuuri esitanud Raivo Lõbus, Ruhnus Heiki Kukk, Kaarmal Tiit Tilk ja Valjalas Lauri Leesmaa.

Erakonnad on esindatud pea kõikides valdades, välja arvatud Ruhnu, ning paaris vallas on erakonnad välja tulnud vaid ühe-kahe nimega.

Enim nimekirjasid on valdades välja pannud Isamaa ja Res Publica Liit, kes on esindatud peale Kuressaare veel 10 omavalitsuses.

Tõsi, nendest kolmes on neil nimekirjas vaid üks kandidaat ja kahes nimekirjas kaks kandidaati. IRL-i ainus kandidaat Salmel on Tea Merivald, Mustjalas Meinhard Pahapill ja Laimjalas Maria Vahter. IRL-i nimekiri on väljas ka Kaarmal, kus esinumber on Marika Alesmaa.

Kärlal on esinumber Sander Nuum, Leisis Ene Tampere, Orissaares Kristjan Kana, Pihtlas Maret Pank, Valjalas Alur Õunpuu ning IRL-i igipõlises kantsis Muhus Raido Liitmäe.

Reformierakondlased on seekord esindatud seitsmes vallas. Kaarmal on esinumber Andres Tinno, Kärlal Tiina Luks, Muhus on eesotsas Jaana Palu koos riigikogulasest peibutise Imre Sooäärega.

Orissaares on eesotsas Aarne Põlluäär, Pihtlas Tiit Rettau, Salmel Maarika Paas ja Valjalas Sille Lapp. Kusjuures kahes viimases nimekirjas on vaid kaks liiget.

Sotsiaaldemokraadid on oma nimekirjaga esindatud lisaks Kuressaarele veel neljas omavalitsuses. Torgus on eesotsas Jüri Mitt, Kaarmal Inga Teär ja Pöidel Andres Hanso. Üllatuspommi lõhkas SDE oma nimekirjaga väikeses Pihtla vallas, kus Jüri Saare juhitavas nimekirjas on 24 nime, samal ajal kui kahel vastasel on kokku vaid 9 nime.

Keskerakond on peale Kuressaare oma nimekirjaga välja tulnud seitsmes vallas. Kahjuks ei leidnud Keskerakond eile võimalust täpsustada oma nimekirjade esinumbreid.

Saarte Häälele valdadest laekunud info kohaselt on Keskerakond esindatud Kihelkonnal, Kärlal, Laimjalas, Leisis, Lümandas, Muhus ja Kaarmal. Esinumbritest on teada vaid Jaanika Rikko Kärlal, Elle Lepp Leisis ja nimekirjas ainus nimi Kaarmal Leo Orb.

Print Friendly, PDF & Email