Kuressaare naiskonda rohkem hiidlasi (1)

Kuressaare naiskonda rohkem hiidlasi

EESKUJU: Hiidlase Jaanika Küttimi suhtumine peab olema saarlannadele eeskujuks. Foto: JK Saarepiiga

Kuigi Eesti naiste jalgpallimeistrivõistlustel kaheksa klubi hulgas viimaseks jäänud FC Kuressaare naiskonnal on nimekirjas 24 mängijat, oli treener läbi hooaja koosseisuga raskustes. Abiks olid kaks hiidlast ja nüüd peaks mõtlema, kas meie naabersaare mängijate osakaalu ei võiks veelgi suurendada.

FC Kuressaare treener Arli Saar ütles, et hiidlaste vastu naiskonnas pole tal midagi, aga küsimus on selles, kui palju on hiidlastel vajalikul tasemel mängijaid. “Ja nad peavad olema valmis mängima kevadest sügiseni,” märkis ta.
Saare sõnul oleks võimalus kaasata ka Lõuna-Läänemaa JK-s Jaanus Getreu juhendamisel harjutavaid neide. “Selline plaan oli juba sel aastal, aga olen püüdnud omadega hakkama saada,” selgitas treener.

“Miks peaks mujalt mängijaid võtma, kui mul on nimekirjas 24 tüdrukut. Paraku ei tähenda see midagi ja pidevalt oli raskusi naiskonna kokkusaamisega. Järgmisel aastal tuleb minna ikka nii, et mida rohkem, seda uhkem.”

Hiiumaal on vajalikku potentsiaali

Et Hiiumaal on naiste jalgpallil potentsiaali, tõestab asjaolu, et sealsetel meistrivõistlustel osales neli, Saaremaal aga kolm naiskonda ja neistki oli üks hiidlaste esindus.

Muidugi võib siin olla argumendiks asjaolu, et naabrid mängisid oma turniiri ühel päeval, meie aga kolmeetapilisena, aga märk on see ikkagi.

Hiiumaalt mängisid tänavu FC Kuressaare koosseisus Jaanika Küttim ja Jaana Üksik. Arli Saar ütles, et Üksik käis vähem mängimas, aga Küttim tuli Hiiumaalt kohale kõikideks mängudeks, samal ajal kui meie oma mängijaid alati võtta ei olnud.

“Meil oli sageli mängul ainult 11–12 mängijat ja ma ei kujuta ette, mis oleks ilma Küttimita saanud. See, et ta alati kohale tuleb, näitab suhtumist,” kiitis treener hiidlast.

Hiiumaal jalgpallitreeneri ametit pidavale Jaanika Küttimile ühise naiskonna plaan meeldib. “Kuna Hiiumaal veel niipea naiskonda välja panna ei õnnestu, siis oleks see võimalus ka meie parematele mängijatele,” lausus ta.

Küttimi sõnul oleks kindlasti võimalik leida vastaval tasemel mängijaid, aga ta lisas, et see oleneb ka neist endist. “Palju määrab ju meie puhul logistika, sest selle praamiliiklusega on, nagu on,” märkis ta.

Probleemiks võivad saada ühistreeningud. Sel suvel oli Saaremaal üks ühine treening, Hiiumaalt tuli kohale viis naist, saarlasi..?…. “Meie omasid oli vähem. Millest me räägime,” oli Arli Saar omade aadressil kriitiline.

Ka Jaanika Küttim on oma võistkonnakaaslastega rahulolematu. “Ei tahaks kehvasti öelda, aga suhtumine jätab soovida,” lausus ta. “Kui meie sõidame Hiiumaalt mängule, aga saarlasi pole, siis on see pisut arusaamatu. See on jama värk. Kui oled ikka võistkonna liige, siis pead sa teistega arvestama. Praegusel puhul tundub, et Hiiumaa naised on saarlastest kangemad.”

“Niikaua kui meil pole noortegruppe, on komplekteerimisega raskusi ja olukord ei lähe paremaks. Hiidlaste kaasamine võib praegu olla õlekõrs,” tunnistas Arli Saar.

Print Friendly, PDF & Email