Endise politseimaja rõdu mäda tala prantsatas tänavale (5)

Endise politseimaja rõdu mäda tala prantsatas tänavale

USKUMATU: Aastaid samas majas töötanud politsei välijuhi Meelis Juhandi jaoks oli rõdu kokkuvarisemine täielik üllatus. Foto: Tõnu Veldre

Pühapäeva hommikul kella üheksa ajal kukkus Kuressaares Lossi tänaval kõnniteele endise politseimaja rõdu kandetala. Mitmekümnesentimeetrise läbimõõduga tala oli liiga läbimädanenud, et seina küljes püsida.

Mitme meetri kõrguselt alla kukkunud palk oleks inimest tabades võinud tollele tõsiseid vigastusi tekitada. Kukkumise hetkel läheduses autot parkinud Peeter Perens ütles Saarte Häälele, et õnneks varahommikul kedagi tänaval ei olnud.

Perensi sõnul teavitasid tänavaäärset kohviku väliterrassi lammutavad töötajad juhtunust ka politseid. Kohalesaabunud patrull piiras ala ohutuslindiga. Eile hommikuks oli ka ülejäänud rõdu maha võetud.

Riigi Kinnisvara AS-i kommunikatsioonijuht Madis Idnurm ütles juhtunut kommenteerides, et RKAS kavatseb teha hoone riskianalüüsi, vältimaks sarnaste olukordade kordumist.

“Alates politsei väljakolimisest möödunud sügisel oleme hoonele uut kasutusotstarvet otsinud, mistõttu on ka viibinud selle suuremahulisemad korrastustööd. Hoone säilimise tagamiseks vajalikke parandustöid teeme vastavalt vajadusele,” rääkis Idnurm.

Muinsuskaitseameti Saaremaa vaneminspektori Rita Peirumaa arvates oli rõdu mahavõtmine õige otsus, kuna pehkinud olid ka ülejäänud kandetalad. Eile pärastlõunaks polnud Riigi Kinnisvara esindaja temaga edasise tegevuse kooskõlastamiseks veel ühendust võtnud. Inspektori sõnul on Kuressaares teisigi varisemisohtlikke hooneid.

Kuressaare linnavalitsuse pressiesindaja Liise Kallase sõnul toimib süsteem nii, et kui märgatakse mõnda ohtlikku objekti, tehakse omanikule ettekirjutus ohu likvideerimiseks. Juhul kui tegemist on kiireloomulise probleemiga, on omavalitsusel õigus olukord lahendada ja esitada arve kinnistu omanikule.

“Politseimaja rõdu puhul ei olnud konkreetset välist indikaatorit, et see võiks niimoodi lagunema hakata,” ütles pressiesindaja. Linnavalitsus ootab teateid valvsatelt elanikelt, kes juhiksid probleemsetele ehitistele tähelepanu.

Print Friendly, PDF & Email