UUS! Konstantinoopoli patriarh Bartolomeus Saaremaal: ”Tänan sooja vastuvõtu eest!” (FOTOD)

Patriarh Bartolomeus
Autor: Sander Ilvest

Esmaspäeva õhtul oma Eesti visiidi raames Kuressaarde jõudnud Konstantinoopoli oikumeeniline patriarh Bartolomeus osales esmalt õhtuteenistusel püha Nikolai kirikus ning seejärel Saare maavanema korraldatud õhtusöögil.

Kella 18 paiku Kuressaarde jõudnud patriarh majutus Arensburgi hotelli ning suundus seejärel püha Nikolai kirikusse jumalateenistusele. Patriarhi külaskäik oli kiriku rahvast täis toonud, teiste seas osales jumalateenistusel ka president Arnold Rüütel.

Üle tunni aja kestnud teenistusel pidas patriah ka kõne, kus ütles, et tema Eesti visiit on jätnud talle kustumatu mulje. ”Tänan südamest, selle sooja vastuvõtu eest siin püha Nikolai kirikus,” sõnas patriarh Bartolomeus.

Teenistuse lõppedes andis patriarh isa Andreasele ja püha Nikolai kogusele koosteenimise tänutäheks üle kadiila (viiruki suitsetamiseks kasutatav ese kirikus).

Teenistuse lõpuks jagas patriarh kokkutulnutele õnnistatud leiba.

Pärast jumalateenistust tehti ühispilt ja seejärel suundus patriarh Kuursaali, kus toimus õhtusöök. Teisipäeval külastab patriarh Bartolomeus Kuressaare linnust, peab tänupalveteenistuse Reomäe abikloostris ning külastab Kaali kraatrit.

Fotod Sander Ilvest

 

Print Friendly, PDF & Email