Erle Laak-Sepp on numbritega sina peal (1)

Erle Laak-Sepp on numbritega sina peal

PÄIKSELINE PEREKOND: Ehkki praegu elab Erle ühes abikaasa Veiko Sepa ja pisitütre Gretteniga püsivalt Tallinnas, usub ta, et kindlasti koidab päev, mil nad end Saaremaal sisse seavad. Foto: Mari Pukk

Läbi ja lõhki Kuressaare tüdruk Erle Laak-Sepp (32) teadis juba koolipinki nühkides, et numbrimaailm on see, kust ta end täiskasvanuna leiab. Õigesti teadis. Erle, kel matemaatika alati suur lemmik olnud, on aastaid just numbritega töötanud.

Seejuures on märkimisväärne, et Erle on kogu oma tööelu veetnud ühes ja samas kohas – ajalehe Eesti Ekspress juures. Tõsi, esimesed seitse aastat töötas ta ametlikult Eesti Ekspressi Kirjastuse AS-is, kõigepealt neli aastat raamatupidajana ning sealt edasi pearaamatupidaja ja finantsjuhina.

2009. aastast lendab ta aga numbrimaailmas veelgi kõrgemal – Erle on AS-i Eesti Ajalehed finantsjuht. Ning see niinimetatud veelgi kõrgemalt lendamine tähendab seda, et Eesti Ajalehtede alla kuuluvad lisaks Eesti Ekspressile Maaleht ja Eesti Päevaleht, mille finantse õbluke blond saare naine juhib.

Elukutse valis teadlikult

Kui rääkida aga sellest, kuidas üks Kuressaare tüdruk on sinna välja jõudnud, kus ta praeguseks on, tuleb kohe öelda, et Saaremaa ühisgümnaasiumi matemaatika-füüsikakallakuga klassis õppimine süstis temasse armastust matemaatika vastu. Erle meenutab oma gümnaasiumiaastaid ainult hea sõnaga.

“Meie klassijuhataja oli Viljar Aro ja matemaatikat saime me seega ohtralt. Kui mingi tund vahelt ära jäi, siis Viljar tegi meile selle ajal alati matemaatikat,” räägib ta. “Kuna matemaatikatund on alati mu vaieldamatu lemmik olnud, siis mulle sobis see väga hästi.”

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email