Sadama kõrtsmik treenib ka poisse ja korraldab triatloni

Sadama kõrtsmik treenib ka poisse ja korraldab triatloni

KAS TASSIKE HÄÄD KOHVI? “See on suvel minu põhitöö,” märkis kolmapäeval kohvi serveerinud Andre Kuntsel. Foto: Sander Ilvest

Orissaares Kalda kohviku peremees, aleviku korvpallipoiste treener ja Valjalas põhikooli kehalise kasvatuse õpetaja Andre Kuntsel jõuab nii Illiku laiul külalisi võõrustada kui ka lastele kahes kohas õpetusi jagada.

Kes teeb, see jõuab. Orissaarlane Andre Kuntsel võib oma kogemustele toetudes öelda, et see väide peab tema kohta küll paika. Hubase väikesadama kohvikus ei ole ettevõtjal suvekuudel vahel aega kellagi vaadata.

“24/7 läheb kõik siin. Mõnikord pole aega poodigi minna. Vahel köögis avastad, et mingit kraami hakkab nappima või on päris otsa saanud, vaja kiiresti poodi lipata, aga külalised ei tohi sinu järele oodata. Palud siis mõnel tuttaval vajalikud asjad kohale tuua,” tõi Andre Kuntsel näite suvisest tööpäevast.

Kuigi külalisterohke suvi on läbi saamas, sõidab kohviku juurde aeg-ajalt ikka veel mõni turistide karavan. Kolmapäeva õhtulgi peatus Illiku laiul kohviku parklas karavan Saksamaalt saabunud külalistega, kes esmalt keelekasteks külma õlut tellisid ja seejärel end üheks ööks paikseks sättisid.

Traditsiooni kohaselt lõpetab Kalda kohvik hooaja lustliku peoõhtuga septembri viimasel laupäeval. Niisiis ootab kohvikupidaja vanu sõpru ja teisi huvilisi suvelõpupeole 28. septembri õhtul. Tantsumuusika eest hoolitseb diskor Hardi Traumann, kes tantsitas suvel Orinõmme retrodiskol sadu diskolisi.

“Algusaastatel korraldasime stiilipidusid. Viimasel neljal-viiel aastal kutsume peole lipsuga mehi ja kaunites kleitides daame. Baar on avatud ja diskor valib parimaid muusikapalasid. Külalised on siin merekaldal end alati mõnusasti tundnud,” rääkis Kuntsel.

Edasi loe tänasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email