Saare neiu õpib Tai erakoolis (4)

Saare neiu õpib Tai erakoolis

PÕNEV VÄLJAKUTSE: Annaliis otsustas end proovile panna, kuna nii kauges ja eksootilises riigis õppimine on tema arvates põnev väljakutse. Foto: erakogu

Annaliis Lehto jätkab tänavu oma gümnaasiumiõpinguid kodulinna asemel hoopis Tai mainekas rahvusvahelises erakoolis.

26. augustist õpib Kuressaare gümnaasiumis 10. klassi lõpetanud Annaliis (17) Bangkokis The Regent’s School’is.

Kooli kandideerimiseks osales Annaliis mais Tallinnas kahepäevasel stipendiumikonkursil, kuhu olid oodatud iseseisvad, hea suhtlemisoskusega ja väga hea õppeedukusega 8.–10. klassi õpilased.

Kuna õppetöö Tais toimub inglise keeles, pidi ka kandidaatide inglise keele oskus olema heal tasemel ning kasuks tuli mitmesuguste hobide, nt muusika, spordi või näitlemisega tegelemine. Nelja eestlase seas Taisse õppima pääsenud Annaliisi stipendium katab tema õpingute maksumusest 75 protsenti.

Annaliisi ema, Kuressaare gümnaasiumis ja Inspira huvikoolis muusikat õpetava Laine Lehto sõnul otsustas tütar end proovile panna, kuna nii kauges ja eksootilises riigis õppimine on Annaliisi arvates põnev väljakutse.

Vähetähtis pole ka fakt, et selle rahvusvahelise õppeasutuse lõpetanud noored on pääsenud edasi õppima mainekatesse ülikoolidesse üle maailma, nende seas Oxfordi, Cambridge’i ja Stanfordi ülikooli.

Annaliis õpib Tais kaks aastat International Baccalaureate’i (IB) õppekava järgi.

Kuigi Kuressaare muusikakoolis plokkflööti õppinud Annaliis on konkurssidel kõrgeid kohti saavutanud – näiteks 2011. aasta kevadel sai ta vabariiklikul konkursil kolmanda koha –, Tais ta oma pilliõpinguid ei jätka. Küll aga tegeleb ta seal koorilauluga.

“Praegu on Annaliis väga rahul,” vahendas Laine Lehto. “Ta sai kohanemisega hästi hakkama.”

Küsimusele, kas tema emana muretseb ka nii kaugel elava lapse pärast, vastas Laine Lehto: “Kuna me skaibime tihti – oleme seda seni teinud peaaegu iga päev – ja kirjutame ka, ei ole probleemi. Pealegi tuleb laps jõuluks koju.”

Haridus- ja teadusministeeriumi vahendatava stipendiumiprogrammi kaudu on Eesti noored Taisse õppima pääsenud 1999. aastast.

Print Friendly, PDF & Email