Koorunõmme kaitsekorralduskava koostamine venib

Pärandkoosluste kaitse ühing on Koorunõmme looduskaitseala ja hoiuala kaitsekorralduskava koostamisel 4,5 kuud graafikust maas, mistõttu võib keskkonnaamet nõuda leppetrahvi tasumist. 

“Tähtaegadest on üle mindud ja tööd on takerdunud, aga loodame siiski parimat, et töö saab tehtud,” ütles keskkonnaameti Hiiu-Lääne-Saare regiooni kaitse planeerimise spetsialist Gunnar Raun.

Vastavalt möödunud aastal 8. juunil sõlmitud töövõtulepingule pidi Koorunõmme looduskaitseala ja Koorunõmme hoiuala kaitsekorralduskava mustand olema kava kaasamiskõlbulikkuse kontrollimiseks keskkonnaameti laual 1. aprilliks ning kaitsekorralduskava kaasamiskoosolek pidi toimuma hiljemalt 15. aprillil.

Kava esitati alles 19. aprillil ja ka siis oli töö poolik. Kaitsekorralduskava esitamise uueks tähtajaks jäi 20. mai, kuid siiani ei ole kava esitatud.

Gunnar Rauna sõnul ei tule nii pikki viivitusi kaitsekorralduskavade koostamisel just sageli ette ja tavaliselt esitatakse kõik kavad õigeaegselt.

“Praegusel juhul on tähtajast natuke paljuvõitu üle mindud,” märkis Raun. “Nädal-paar viivitust pole oluline, kui tellitud töö vastab seatud tingimustele,” lisas ta.

Töövõtulepingu tähtaegade rikkumise eest on keskkonnaamet viidanud ka leppetrahvi nõudmise võimalusele.

Esmalt toimub aga lähiajal kokkusaamine, kus töö teostaja esitab keskkonnaametile konkreetse plaani kaitsekorralduskava lõpuleviimise kohta.

Töö teostaja, Eesti paremaid taimetundjaid Toomas Kukk möönis, et Koorunõmme kava valmimine on muude tööde tõttu viibinud. “Seda tuleb aeg-ajalt ikka ette, aga meil on keskkonnaametiga jutud kokku lepitud ja ega see kava tegemata jää,” kinnitas Kukk.

Saarte Häälele teadaolevalt on pärandkoosluste kaitse ühing Eestis kõige kompetentsem organisatsioon taimekoosluste inventeerimisel, mistõttu on nende töödele suur nõudlus.

Seadus näeb ette kaitsekorralduskavade koostamist kõikidele looduskaitsealadele ja hoiualadele. Kava eesmärk on sätestada kaitsekorralduslikud tegevused, millega loodusväärtusi kaitsta.

Print Friendly, PDF & Email