Kõige popimad olid mööblirestauraatori ja keraamiku eriala

Möödunud reedel lõppenud täiendava vastuvõtu tulemusena esitati Kuressaare ametikooli mööblirestauraatori ja keraamika erialale kokku 37 avaldust.

22 sisseastumisavaldust laekus mööblirestauraatori ja 15 keraamika erialale. “Mõlemat eriala saab omandada nii-öelda paindlikus õppes,” ütles ametikooli infojuht Taavi Tuisk.

Mööblirestauraatorite õppetöö toimub õhtuti ja nädalavahetustel, keraamikas aga tsükliõppes. Tsükliõppe vormis avatakse ka kelneri eriala, kus on kokku kümme õppijat.Lisaks laekus avaldusi tsükliõppe hotelliteeninduse ja toitlustusteeninduse erialale, mis samuti avatakse.

Tuisu andmeil ei avata huviliste vähesuse tõttu põhikoolijärgse päevase õppe keraamika ja tekstiilitöö ning keskkoolijärgse tarkvaraarenduse eriala. Üksikuid vabu kohti on veel keskharidusejärgsel multimeedia kujundaja erialal ja mõnel põhikoolijärgsel erialal.

2. septembri seisuga on ametikoolis 861 õppurit. Õpilasi on kõigist Eesti maakondadest, näiteks 70 õpilast Tallinnast ja Harjumaalt ning enam kui 20 hiidlast, pärnakat ja läänlast.

Print Friendly, PDF & Email