Karl-Patrick Lauk näitas Austrias konkurentidele tagaratast (1)

Karl-Patrick Lauk näitas Austrias konkurentidele tagaratast

VÕIT: Vastastel jäi üle vaid saarlase paremust tunnistada. Foto: willy-sportfotos.ch

Austria noortevelotuuril viis vahefinišit ja kaks etappi võitnud ning aktiivseima ratturi rohelise särgi saanud Karl-Patrick Lauk tunnistas, et sellel võistlusel talle sprindis vastast polnud.

“Sprindivatid olid ikka päris kõvad,” ütles Karl-Patrick Lauk. “Enne velotuuri ei julgenud midagi sellist küll loota. Arvasin, et oleks hea, kui mõnel etapil TOP 10-sse saab. Aga jalg oli päris hea, nad ei saanud mulle üldse vastu.”

Oma tänavust vormi kiites avaldas noor rattur tunnustust Indrek Rannamale, kes talle treeningkavad tegi. Kevadised testid näitasid, et tänavu võib midagi oodata.

Esimese võidu sai Lauk teisel 77 km pikkusel etapil, kui saarlane finišisse tuisanud suure grupi ette kerkis ja võidumärgiks käsi üles tõstes esimesena üle lõpujoone tuhises.

“Minu etapp ja sprindijalg oli hea,” tunnistas Karl-Patrick Lauk. “Sõit oli täpselt selline, mis mulle sobis, võitsin mõlemad vahefinišid ja poisid aitasid mind täna palju.”

Taas oli noor saarlane võidukas kolmanda 70 km pikkuse etapi grupifinišis. “Nügimist ja võitlust oli lõpus palju,” sõnas noor rattur. “Aga pool kilomeetrit enne finišit oli üks kurv, sain selle korralikult läbitud ja hea hoo üles ning ülejäänu oli juba vormistamise küsimus.”

Kokkuvõttes võitis velotuuri hollandlane Pascal Eenkhoorn ajaga 7.12.39. Sakslane Patrick Haller kaotas talle 27, luksemburglane Kevin Geniets 44 ja neljandana Karl-Patrick Lauk 46 sekundiga. Meeskondlikult sai Eesti koondis viienda koha.

Print Friendly, PDF & Email