Vaba Rahva Laul pani tuhanded koos laulma (FOTOD) (22)

Vaba Rahva Laul pani tuhanded koos laulma

KOOSLAULMINE: Vaba Rahva Laul tõi Kuressaare lossihoovi rahvast täis. Foto: Sander Ilvest

Juba teist aastat Kuressaare lossihoovis taasiseseisvumispäeval toimunud Vaba Rahva Laulu nimeline üritus tõi kokku rohkem inimesi, kui seda suudavad mööda Eestit tuuritavad trubaduurid.

Samal ajal, kui Tallinnas kogunesid inimesed peaasjalikult lauluväljakule Robbie Williamsit kuulama-vaatama, hoidsid lossihoovis ühte hinnanguliselt 3000 inimest. Pidupäevale kohast valget särki ja sinimustvalget lipsu kandev ürituse korraldaja Ülo Kannisto julges välja käia just sellise publikunumbri.

”Silmaga on näha, et inimesi on rohkem, kui eelmisel aastal. Siis müüdi pileteid umbes 2000,” märkis Kärla kandi mees Kannisto, kes ürituse korraldamise on enda vaevaks võtnud. ”Selliseid kontserte ei tehta ju enam kuskil ja seepärast olen mina neid teinud,” märkis Kannisto, kelle sõnul kulges kolmetunnine kontsert kui õlitatult.

Rahva ette astusid Ivo Linna, Boris Lehtlaan, Gerli Padar, Grete Paia, Uku Suviste. Pillide taga olid Kuressaare linnaorkester, Henn Rebane, Tõnu Raadik ning ansamblid Helios ja Onud. Jalga keerutasid Piiprellid ja Öieti. Kontserti juhtis Jüri Aarma.

Kannisto sõnul seisneb kontserdi mõte ilusate eestikeelsete laulude laulmises ja neid laule eile jätkus. Alates Grete Paia popplugudest kuni Ivo Linna lauldud lauluni ”Eestlane olen ja eestlaseks jään”, millest viimane kõlas üksmeelselt ka lossihoovi kogunenud publiku häälel.

Ivo Linna ei oodanud enda sõnul linnuse õue nii palju inimesi. ”Sõitsin Muhust siia, ilm oli ilus ja mõtlesin, et kes ikka raatsib tulla. Ehk mõned tulevad ja laulame siis. Selline rahvahulk oli meeldiv üllatus,” märkis Linna enne kontserti. Ta kinnitas, et kui lossihoovi on juba selline hulk inimesi kogunenud, siis läheb üritus kindlasti korda. ”Selliseid laule tuleb ikka ja jälle laulda, see tuletab meile meelde, et oleme eestlased,” oli Linna kindel.

Vaba Rahva Laulu ajal sai õnnitletud ka Mari Jõgit, kes on teadaolevalt ainus Saaremaal riigi taasiseseisvumise päeval ehk siis täpselt 22 aastat tagasi sündinud ilmakodanik.

Saarte Häälega vestelnud kontserdikülastajad jäid üritusega ülimalt rahule. ”See on ikka kujuteldamatu tunne, kui selliseid laule lauldakse,” ütles Saarte Häälele sõbrannadega lossivallidel sinimustvalgeid lehvitanud ja kaasa laulnud Silvia Valma ning nentis, et kuigi vanust on tal taasiseseisvunud Eesti riigiga pea sama palju, peab ta oluliseks, et sellistel teemadel ja üheskoos lauluhäälel kõlada lastakse.

Print Friendly, PDF & Email