Poolt ja vastu (4)

Saare maakonnas ei ole vist valminud ühtegi uusehitist, mille kohalik kogukond oleks protestimata omaks võtnud. Nüüd ollakse taas valmis tõttama barrikaadidele, et viimase veretilgani võidelda armsa Eikla koolimaja eest.

Samas ei ole needsamad aktivistid, kes allkirju koguvad, leidnud aastaid võimalusi tühjalt seisva hoone kasutamiseks ühiskondlikus korras. Kuigi ideid, kuidas maja kasutada, paistab neil olevat piisavalt.

Kurb on kuulda, et kohalikud noored peavad aega veetma bussipeatuses. Paraku ei tohi neid aga lubada väljast küll kenasse, ent seest tondilossi meenutavasse hoonesse niisama ringi jooksma. Keegi vanem inimene peab neid ju ikkagi jälgima.

Kui keskküttesüsteem võimaldab talvel kütta vaid osa ruumidest, võiks ju kohalikud tulla oma puudega ja kordamööda katla all tuld hoida. Ei ole nii, et külakeskuse saame vaid siis, kui euroliit toetab – ikka tuleb ka ise hakkaja olla. Ning kui uus külakeskus kohalikele ei sobi, võib ju kooskäimise kohana kasutusele võtta vana pritsukuuri, mis samuti lagunema kipub.

Kui Eikla rahvas juba allkirjade kogumiseks kokku tuli, võiksid nad mõelda, mida ühisel jõul veel ära teha annaks.

Print Friendly, PDF & Email